Які щеплення потрібні перед мандрівкою в екзотичні країни?

“Цього року ми з чоловіком зібралися на відпочинок до Таїланду. Знаю, що в цих краях можна підхопити різноманітні екзотичні недуги. Порадьте, будь ласка, які щеплення треба зробити перед такою мандрівкою?”

Ольга Швець, м. Новояворівськ


Наталія Тімко, начальник епідвідділу Львівської обласної СЕС:
– Кожна держава має свої вимоги до осіб, що в’їжджають на її територію, аби убезпечити своїх громадян від поширення інфекційних та паразитарних захворювань. Докладніше ознайомитись з цими вимогами можна в посольствах країн, до яких маєте намір мандрувати, у лікаря, який видає довідку про стан здоров’я перед виїздом за кордон, в турагентствах.
Згідно зі статистикою, в Таїланді три-чотири собаки зі ста хворі на сказ. Така ж ситуація спостерігається в Індії, Китаї, В’єтнамі, країнах Південної Америки. Тож вам потрібно пройти вакцинацію не пізніше, ніж за місяць до від’їзду. Імунітету вистачить на три роки.
Щеплення від черевного тифу рекомендовані тим, хто їде до країн Азії, Африки, в Австралію, на острови Океанії та в Східну Європу. Зазвичай вистачає однієї дози за один-два тижні до відпустки. Імунітет виробляється на три-п’ять років.
Без довідки про щеплення від жовтої лихоманки вас не пустять у 17 країн Африки, більшість країн Південної Америки, на Філіппіни, Гаїті, острови Океанії. Це щеплення для туристів обов’язкове! Доза всього одна, щепитися треба за місяць до від’їзду. Вакцинація забезпечує імунітет на десять років. 
Іноді кілька щеплень можна зробити одночасно: наприклад, вирушаючи до Індії, на Мальдіви чи Балі, бажано щепитися відразу від трьох недуг – жовтої лихоманки, черевного тифу і гепатиту. Після цього вам видадуть сертифікат міжнародного зразка. Ревакцинацію за необхідності проводять через десять років після вакцинації.
Не менш небезпечною для туристів є малярія. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, протималярійні препарати з метою особистої профілактики починають приймати за тиждень до виїзду протягом усього терміну перебування на ендемічній території та чотири тижні після повернення (один раз на тиждень).
А тим, хто, скажімо, зібрався в країни Південної Америки, варто знати, що вони небезпечні такими хворобами, як:
– холера (Бразилія, Еквадор, Перу, Венесуела);
– кишкові інфекції;
– вірусна інфекція від укусів комах;
– лихоманка Денге (Мартиніка);
– жовта гарячка (Болівія Бразилія, Колумбія, Еквадор, Перу, французька Гвіана, Венесуела);
– чума (Болівія, Бразилія, Еквадор, Перу);
– гепатити А і В;
– малярія;
– паразитози;
– сказ;
– черевний тиф.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8011 / 1.55MB / SQL:{query_count}