Чи можна вагітним подорожувати літаком?

“Ми з чоловіком чекаємо народження донечки. Я вже на п’ятому місяці вагітності. Планували провести літню відпустку разом. Чоловік заздалегідь забронював тур до Чорногорії. Скажіть, будь ласка, чи можна вагітним подорожувати літаком?”

Марта Маєвська, м. Львів


Марія Малачинська, акушер-гінеколог, в.о. директора Львівського обласного центру репродуктивного здоров’я населення:
– Питання авіаперельотів має вирішити гінеколог, який вас веде. Все залежить від того, як ви почуваєтесь і, звичайно, терміну вагітності. У кожної жінки вагітність має різний перебіг. Жіночий організм може по-різному реагувати на зміни умов. 
Якщо ви загалом здорові, можете подорожувати літаком до 7 місяця вагітності, бо на пізніших термінах перепади тиску можуть стати особливо відчутними для майбутньої матері та її дитини. Якщо вагітність одноплідна, без ускладнень, можете літати літаком у третьому триместрі ледь не до 36 тижня. Однак авіакомпанії не дуже охоче беруть на борт пасажирок з таким терміном, тому перед мандрівкою візьміть довідку від лікаря, що вам можна подорожувати літаком і що ви не народите в найближчі 72 години.
Найсприятливіший час для авіаперельотів – з 14 по 27 тиждень вагітності. Вас вже не буде турбувати токсикоз і загальна слабкість, тож ви зможете легко перенести політ, зберігши сили для ділових зустрічей чи прогулянок. 
Але якщо ви все ж таки зважилися на переліт, необхідно докласти всіх зусиль, аби він не викликав незручностей. Перш за все відмовтеся від тривалих перельотів, бо всидіти у кріслі буде важко. Вдягніть зручний одяг і за можливості прогулюйтеся салоном.
Не можна сідати у літак вагітним, які мають проблеми зі здоров’ям або ускладнення:
–  кров’янисті виділення;
–  діабет;
–  підвищений артеріальний тиск;
–  передчасні пологи в анамнезі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7632 / 1.53MB / SQL:{query_count}