Як поводитися чоловікові з жінкою, яка переживає передменструальний синдром?

“У мене час до часу виникають труднощі в спілкуванні з дружиною. Вона буває дратівливою, плаксивою, некерованою. Пояснює свою поведінку передменструальним синдромом. І я направду не знаю, що маю робити в такий час. Порадьте, будь ласка, як поводитися з жінкою, яка переживає ПМС?”

Василь Ролінський, м. Львів


Лариса Дідковська, психолог:
– Ваше питання є свідченням двох речей – або вашої уваги до жінки, або ж зневаги до неї. Для чого передовсім ви про це запитуєте? Є два варіанти: або ви хочете їй допомогти, або ще більше принизити. Тому ви самі повинні розібратися у своїх почуттях до дружини. 
Понад дві тисячі років чоловіки і жінки мали ті самі проблеми! Усе просто: в організмі жінки відбуваються циклічні зміни, як і будь-які фізіологічні процеси в людському (і чоловічому також!) організмі, що позначаються на емоційному стані. До речі, в чоловіків теж є “жіночий” варіант клімаксу – андропауза. Так що не розслабляйтесь! 
На передменструальний синдром кожна жінка реагує по-своєму – одна плаче, переглядаючи романтичні фільми, друга ласує морозивом, третя створює конфліктні ситуації вдома і на роботі. У ці дні представниці слабкої статі мають природне право бути нестерпними, емоційними. Як лікар, можу сказати одне: це не якийсь винятковий стан, що потребує лікування! Порада чоловікові – бути уважним і люблячим. 
І якщо ваша дружина, як ви кажете, некерована, намагайтеся “збільшувати дистанцію” між вами у період ПМС. Взагалі діалог є найкращим способом порятунку всіх стосунків. Говоріть з дружиною, аби дізнатися, що саме вона зараз переживає, відчуває, яка її потреба залишається незадоволеною.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8522 / 1.53MB / SQL:{query_count}