Скалічені, проте живі!

Постраждалі в антитерористичній операції вояки потребують не лише переливання крові, а й моральної підтримки

фото: Західний регіональний медіацентр МО України
У львівському госпіталі перебувають близько 20 українських військовослужбовців з передової АТО. Ступінь поранень у них різної тяжкості. 
Зі слів керівника Західного регіонального медіацентру Міністерства оборони України Олександра Поронюка, постраждалим вистачає всього – їм подають необхідну медичну допомогу, вони забезпечені ліками та належним доглядом. 
Головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан розповів журналістам, що з епіцентру АТО бійців привозять переважно з пораненнями кінцівок, живота і органів таза. “Усі вояки поступили у важкому стані, але вже почуваються краще, їхній стан задовільний. Двом пораненим, які внаслідок мінно-вибухових травм втратили частини ніг, згодом знадобиться протезування”, – каже він.
Працівники госпіталю сподіваються, що нових пацієнтів їм не доведеться приймати десятками, але за потреби зможуть розмістити у себе до 600 осіб. “Поранені – молоді хлопці з Житомирської, Миколаївської, Херсонської областей. Душевний стан їх надто різний. Звичайно, вони не впадають у розпач, як дівчата, але, самі розумієте, вогнепальні та осколкові поранення кінцівок – серйозні ушкодження, – пояснює Олександр Поронюк. – Подальше лікування може тривати від кількох тижнів до кількох місяців”.
Багатьом із них потрібна донорська кров усіх груп та резусів. Зі слів провідного анестезіолога полковника медичної служби Степана Горобчука, для перших поранених необхідну кількість крові зібрали швидко, але військові медики вирішили підстрахуватися на майбутнє. На оголошення, розміщене на сайті Західного регіонального медіацентру Міністерства оборони, а також у мережі “Інтернет” знову почали відгукуватися люди.
 До теми                                    
Стати донором для військових, які потерпіли під час АТО і перебувають на лікуванні у Львові, можна у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону, що на  вул. Личаківській, 26 (прохання попередньо зателефонувати на номер (032) 275 57 95).
Понад те, медична служба гостро потребує автомобілів для перевезення поранених. Частину санітарних машин і реанімобілів перекинули із заходу на схід, але укомплектованість нашої армії цим видом транспорту поки що невисока. На сході госпіталі забезпечені усім необхідним на 95 відсотків. Постраждалі отримують збалансоване чотириразове харчування з обов’язковими салатами і м’ясом. Розгортаються мобільні госпіталі у зоні воєнних дій, аби рятувати життя як вояків, так і мирного населення. 
Та, окрім переливання крові, пораненим бійцям у львівському госпіталі бракує моральної підтримки, адже родини їх далеко. “Їм потрібна не так матеріальна допомога, як просте розуміння того, заради чого вони воювали. Треба, щоб вони бачили нас – тих, кого захищали. У хлопців різний душевний стан після поранень, дехто з них втратив кінцівку. Зрозуміло, що їм потрібна підтримка, адже поряд немає рідних і друзів, вони самі в чужому місті. Багатьом із них лікарі відразу й не казали, де вони є”, – веде далі Олександр Поронюк. Від імені військових він висловлює щиру вдячність за турботу всім небайдужим людям!
Тим часом поранених відвідують волонтери і журналісти, які влаштували їм своєрідний пікнік – принесли смажені на вогні сосиски, а також зібрали дитячі малюнки, поповнили рахунки, щоби хлопці могли телефонувати рідним. Ті з них, кому лікарі дозволяють піші прогулянки, знайомляться з нашим містом. 
Їжу, яку приносять люди з вулиці, ретельно перевіряють. Проте медики просять не нести круп, макаронів, бо цього є досить. Натомість сезонні фрукти – черешні, полуниці, чорниці знадобляться як ніколи. 
Олександр Поронюк закликає львів’ян перейнятися долею цих хлопців, щоб вони зрозуміли, що постраждали недарма. Приміром, запросити їх до театру, влаштувати екскурсію історичними пам’ятками Львова.
 Пам’ятка для донора                 
– Донорами можуть бути тільки практично здорові люди у віці від 18 до 60 років. 
– Стандартний об’єм однієї кровоздачі 450 мл+40 мл для аналізів (близько 10% загального об’єму крові).
– Тим, що хочуть здати кров, треба обов’язково мати при собі паспорт!
– Інтервали між кровоздачами повинні становити  2 місяці; між плазмоздачами – 14 днів. Жінки можуть здавати кров 4 рази на рік, а чоловіки – 5 разів.
– За кілька днів до здачі крові не вживайте спиртного і не куріть за 2 години до процедури, а також 2-3 години після неї, бо згубна дія нікотину, що потрапив у кров, є небезпечною для пацієнтів, а також для вашого здоров’я після здачі крові.
– Як мінімум за добу до здачі крові не споживайте гострої, жирної їжі та молочних продуктів. Можна їсти овочі, фрукти і борошняні вироби грубого помелу. 
– Найкращий час для здачі крові – 2-3 години після їди.
Тимчасові протипоказання до здачі крові:
• Період вагітності та пологи – 1 рік.
• Лактація (після закінчення) – 3 місяці.
• Менструація (після закінчення) – 5 днів.
• Видалення зуба – 10 днів.
• Вживання спиртного – 2 доби.
05.08.2014 12:07
http://vk.com/id144262477

як можна з ними звязатися


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7846 / 1.61MB / SQL:{query_count}