Підручні засоби для захисту рослин

Сучасні препарати для захисту рослин не завжди є напохваті в потрібний момент. Коли урожай на підході, з «хімією» не розженешся. Тоді в нагоді стануть підручні засоби

Розчин господарського мила застосовують проти попелиці на овочевих культурах (200-300 г на 10 л теплої води).
Тютюновим пилом обсипають квіткові культури родини капустяних, а також гвоздики, жоржини, гладіолуси, дельфініуми, іриси, піони для захисту від хрестоцвітих блішок, сисних комах (30-50 г на 10 м кв.). Настої та відвари тютюнового пилу врятують смородину, аґрус, вишню, черешню, сливу, чорноплідну горобину від листогризучих гусениць, попелиць і п’ядуна. Для настою беруть 1 кг пилу на 10 л теплої води, настоюють добу, перед застосуванням проціджують і розводять водою 1 до 3, додають 40 г мила на 10 л розчину. Обприскують плодові не пізніше, як за 15 днів до збору врожаю.
Марганцівка допоможе в боротьбі з сірою гниллю суниць (2 ч. л. на 10 л води), борошнистою росою на ягідних чагарниках (темно-рожевий розчин), дротяником (полити ґрунт перед садінням рослин розчином – 2 г на 10 л води). 
Запилений порошком гірчиці ґрунт стане перешкодою для слимаків. У першій половині літа настоєм обприскують ягідні кущі проти вогнівки і пильщика (100 г на 10 л води, настоювати 2 дні, процідити, розвести навпіл водою і додати 40 г мила на кожні 10 л). Такий же настій захистить плодові дерева від гусениць яблуневої плодожерки і листогризучих гусениць (обробити дерева через 15-20 днів після цвітіння), допоможе вберегти капусту і коренеплоди від попелиць, клопів, трипсів.
У деяких випадках меленим перцем (чорним і червоним) можна замінити тютюн. Розсипте перець у міжряддях після поливання, перед розпушуванням, і він відлякуватиме капустяних мух та блішок від редису. Мед – хороша «пастка» для капустянки. Слоїчок змащують медом зсередини біля отвору і вкопують в землю. Накривають дошкою, щоби утворилася щілина на 1-1,5 см.
Розчин кухонної солі захистить полуничні ділянки від мурашок. Висипана на свіжий пеньок і коріння пачка солі заглушить ріст щойно зрубаного дерева чи куща, не дасть розростися й хрону (викопавши зайві кущі, насипте на корені трохи солі – і рослина загине).
Кефір убереже чорну смородину від борошнистої роси. Кущі підв’язують і обробляють сумішшю кефіру та води (1 до 1). Яблучний оцет допоможе боротися з тлею та грибковими хворобами. Взявши його столову ложку на літр води, обприскайте цим розчином рослини (в похмуру погоду).
Соняшникова олія, розведена у воді, захистить полуниці від мурашок. Для обприскування листя візьміть по столовій ложці олії на 3 л води. Розкидане на ділянках суниць садових цибулиння не підпустить до рослин кліщів. А відваром з нього можна обприскати посіви моркви, щоби відлякати морквяну муху.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7628 / 1.55MB / SQL:{query_count}