Декоративні хвойні розмножують живцями

Тис, ялівець, особливо туя, добре розмножуються живцюванням на початку літа. Тож зараз маєте чудову нагоду здобути новий сорт або виростити велику кількість посадкового матеріалу для живої огорожі, до того ж зовсім безкоштовно

Хвойні рослини з живців іноді виростають рівні, а іноді криві та слабкі. Секрет у тому, щоби правильно взяти живці. Постарайтеся як маточники вибрати молоді рослини з рівною симетричною кроною, що зберегла густоту до самої землі. Якщо немає інших варіантів, можна використати й старі екземпляри, але в будь-якому випадку беріть живці з верхньої частини крони – так у вас буде більше шансів отримати посадковий матеріал з типовими для сорту ознаками.
Рослини, отримані з живців зі старих бічних гілок, нерідко все життя «поводяться» як бічні гілки: згинаються, нерівномірно обростають молодими гілочками і не мають ефектного вигляду. Варто зауважити, що навіть серед звичайних туй в міських парках зустрічається чимало форм, які різняться розташуванням гілок, відтінками, формою і фактурою крони. В живоплоті різниця особливо помітна, і це виглядає не дуже гарно. Тож для живоплоту потрібно брати живці з ідентичних екземплярів, а ще краще з одного дерева. Вибирайте форми, що не утворюють шишок, оскільки плодоносні туї виглядають неохайно.
Деякі хвойні виділяють при зрізуванні смолу, що перешкоджатиме всмоктуванню води із субстрату, тому живці не зрізують, а відривають із «п’яточкою» кори та поміщають одразу на 2-3 години у воду для видалення смоли. А тоді витримують  від 12 до 24 годин у розчині стимулятора коренетворення (гетероауксин, корневін, солі бурштинової кислоти). В туї для прискорення утворення коренів на нижніх кінцях живців роблять поздовжні надрізи. 
Краще укорінювати хвойники в холодних парниках чи хоча б висаджувати в тіні та накривати кожен живець великою банкою або прозорою пластиковою посудиною. Живці в ґрунті розміщують під кутом 45-50° верхнім кінцем пагона догори, заглибивши на 5-10 см. Як субстрат використовують суміш торфу з піском (1 до 2 або в рівних частинах). Субстрат потрібно попередньо пропарити й обробити фунгіцидами задля профілактики захворювань.
Найкраще підійде волога та злегка затінена місцина.  Світло має бути розсіяним, але досить інтенсивним, бо саме на світлі у хвої утворюється фітогормон, необхідний для коренетворення. Поливати живці треба розбризкуючи воду дрібними краплями. Із серпня-вересня починають загартовувати рослини, залишаючи парники відкритими на 5-10 годин, а згодом і на ніч. У тиса, туї західної, кипарисовиків, ялівців корені утворяться до серпня (такі рослини у жовтні вже можна висадити у шкілку). На зиму молоді живці вкривають гілками хвойних дерев, листям або іншим покривним матеріалом.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7686 / 1.54MB / SQL:{query_count}