Будьмо відповідальні!

Напередодні виборів президента України провід українських церков закликає християн перейнятися долею країни та свідомо зробити свій вибір

фото: volynpost.com
Ось і настав день тиші – день, коли маємо нагоду без галасу передвиборчих обіцянок застановитися над питанням: кого сьогодні потребує моя країна? А потребує вона кожного з нас! 
Кожного голосу, щиро відданого завтра за кандидата, якому довіряємо найвищу відповідальність за неї, кожної молитви за її майбу­тнє, адже як християни (і не тільки) ми віримо в силу щирого звертання до Бога. 
Сьогодні, в суботу 24 травня, о 13.00 у Софії Київській за мир і чесні вибори молитимуться представники українських Церков: УПЦ (КП), УГКЦ, УПЦ, УАПЦ і РКЦ. Нехай кожен із нас у ці дні також долучиться до цих молитов – у храмі, вдома, дорогою на виборчу дільницю. 
Завтра – важливий день для нашого майбу­тнього. Будьмо свідомі, що кожен із нас бере на себе часточку відповідальності за долю нашої країни. Але то тільки початок. Цю відповідальність маємо плекати щодня своїми вчинками, принциповою позицією і, звичайно, з вірою молитися за Україну, за її провід, за мир на нашій землі, за розвиток економіки і культури, за можливість гідного життя і особистого розвитку для кожного її громадянина. Сказано ж бо: “По вірі вашій дано вам буде…”

Звернення Всеукраїнської Ради Церков до народу України щодо виборів президента України

Шановні співгромадяни! Українська держава сьогодні переживає кардинальні зміни: попри численні виклики наше суспільство отримало унікальний шанс будувати власне майбутнє на демократичних засадах, долаючи власну байдужість і поборюючи корупційну спадщину.
Після багатотисячних протестів на майдані Незалежності в Києві та багатьох містах у всій Україні проти свавілля та безкарності влади, репресій та утисків громадянських прав знову лише український народ отримав право визначити подальшу долю нашої держави. І це право може бути реалізоване насамперед під час прямих і всенародних виборів президента України.
Закликаємо кожного виконати свій громадянський обов’язок – прийти 25 травня 2014 року на свою виборчу дільницю та взяти участь в обранні нового глави Української держави! У цей день в такий спосіб кожен із нас може захистити Україну та потурбуватись про її безпеку та мир, оскільки наша держава потребує всенародно обраного президента України з визначеною Конституцією повнотою державної влади та кредитом суспільної довіри.
З огляду на це категорично неприйнятним є перешкоджання цьому мирному процесу з будь-якого приводу. Хто так чинитиме, підпадатиме під важку провину перед Богом і перед українським народом.
Нехай кожен, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом, законом і прийдешніми поколіннями, голосує чесно і розсудливо, не продаючи свій голос і свою Вітчизну за примарні обіцянки чи підступні дари.
Так само і кандидати, і всі політичні сили, і органи державної влади повинні не допускати брудної агітації та підкупів, застосування адміністративного ресурсу та маніпуляцій у ЗМІ, фальшування голосування та підрахунку його результатів. Лише чесні та прозорі вибори гарантуватимуть повноту довіри українського суспільства і міжнародної спільноти до нового президента України, що вкрай потрібно для подолання викликів сьогодення.
У ці дні кожній віруючій людині особливо важливо підносити щоденні молитви за чесний та законний виборчий процес, за мир у нашій державі, за цілісність та суверенітет України!

Звернення Священного синоду Української православної церкви Київського Патріархату до співвітчизників з нагоди виборів президента України

Дорогі брати і сестри! Шановні співвітчизники!
25 травня 2014 р. відбудуться вибори президента України. Цього разу вони відбуваються у надзвичайних умовах – після втечі колишнього президента, під час зовнішньої агресії з боку Росії та боротьби з терористичною діяльністю і сепаратизмом всередині нашої держави.
Від імені Церкви закликаємо всіх громадян 25 травня прийти на виборчі дільниці, проголосувати свідомо за того з кандидатів, хто, на вашу думку, найкраще здатен захистити свободу, незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.Президент бере на плечі великий тягар відповідальності. Тому кожен, хто йде до влади, повинен зважити, чи підніме цей тягар, чи захистить Україну, чи принесе народу мир. Якщо кандидат свідомо готовий служити Україні, а не шукає вигоди від влади, як це сталося з попереднім президентом, – Церква закликає Боже благословення на його добрі справи.
Закликаємо всіх віруючих до молитви про успішне проведення виборів і обрання достойного президента. Нагадуємо всім, хто бере участь у забезпеченні виборчого процесу, – кандидатам, членам виборчих комісій, суддям, правоохоронцям та іншим про відповідальність не лише перед законом, але й перед Богом за проведення чесних і справедливих виборів.
Нехай Бог благословить український народ провести вибори в мирі та обрати гідного президента. Вітаємо всіх словами Великодньої радості – Христос Воскрес!
Від імені Священного синоду УПЦ Київського Патріархату †ФІЛАРЕТ

Уривок із послання Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного архиєпископства УГКЦ до вірних та всіх громадян України з нагоди президентських виборів

Двадцять п’ятого травня ми не тільки віддаватимемо свій голос за певного кандидата, а й цим голосуванням вибиратимемо майбутнє наших дітей. Цей вибір визначить, чи підтримуємо ми ті цінності, за які наші співвітчизники в далекому і зовсім близькому минулому віддали свої життя: за свободу, справедливість, гідність, свою і кожного громадянина нашої країни. 
У світлі їхньої найвищої жертви відповідальність за наш вибір набуває ще більшої ваги і значення. Отож закликаємо вірних нашої Церкви та всіх громадян України активно сприяти проведенню цих доленосних виборів і сумлінно взяти в них участь...
Тому перед лицем стількох зовнішніх і внутрішніх небезпек піднесімо наші серця до неба, вимолюючи в Господа такого потрібного всім нам дару єдності: “Боже, вислухай благання. Нищить недоля наш край. В єдності – сила народу. Боже, нам єдність подай!”
…Тривалою недугою наших виборчих кампаній є корупція, тобто намагання купити голоси виборців чи готовність громадян продати свій голос за якісь матеріальні вигоди. Мусимо покласти край цій ганебній практиці, якщо бажаємо справжніх і тривалих системних змін у житті країни. Якщо ми не готові більше миритися з корупцією серед політиків, то мусимо подолати схильність до корупції також у власному серці. У наших силах – у силах кожного громадянина – зробити зміни на краще в нашій державі незворотними. 
Достатньо сказати самому собі, стоячи перед Божим обличчям: “Я не даватиму і не братиму хабарів за жодних умов. Я не намагатимуся купувати прихильність виборців, а здобуватиму їхню довіру переконливими діями та чесною поведінкою. Я не продаватиму свого сумління за принизливу подачку, яку мені пропонуватимуть кандидати, бо для мене власна гідність і свобода – понад усе”. Пам’ятаймо, що кожен даний чи прийнятий хабар може знову привести на посаду негідного кандидата в президенти, тому будьмо чуйні й відповідальні!
…Усі наші навіть найкращі зусилля і труди не принесуть бажаних результатів, якщо будуть поставлені гріховні перешкоди діянню Божої благодаті. “Коли Господь та не будує дому, дарма працюють його будівничі. Коли Господь не зберігає міста, дарма пильнує сторож”,– пригадує всім нам псалмоспівець (Пс. 127). Підсильмо наші молитви за Боже благословення і постановімо докласти всіх зусиль у проведенні чесних та успішних президентських виборів. 
Віддаємо весь наш народ під могутній Покров Пресвятої Богородиці, вимолюючи в неї захисту і допомоги. Нехай за заступництва Пречистої Діви Марії зійде на нашу державу і на наш народ благословення всемогутнього Бога – Отця і Сина, і Святого Духа! Амінь.
Від імені Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного архиєпископства †СВЯТОСЛАВ

Звернення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри  Української православної церкви з нагоди виборів президента України

Христос воскрес! Возлюблені у Христі владики, отці, брати і сестри!
Сьогодні наша країна переживає час складних випробувань. Майже кожного дня ми чуємо про нові силові зіткнення та про загибель людей. Громадяни України прагнуть припинення братовбивчого конфлікту, примирення та суспільної злагоди. В цих непростих умовах сьогодні ведеться підготовка до проведення виборів президента України, які відбудуться в неділю, 25 травня 2014 року. 
Церква не бере участі в політичному процесі. Ми не закликаємо голосувати за того чи іншого кандидата, не закликаємо до підтримки тієї чи іншої політичної сили. Ми закликаємо усіх вірних Української православної церкви до підсиленої молитви за нашу державу та за народ України
Будемо просити Христа Спасителя, аби Він напоумив нас обрати достойного очільника держави, який би зміг з Божою допомогою знайти відповіді на ті складні виклики, що постали сьогодні перед нашою Батьківщиною, а нам щоб Господь подавав добрий розум і мужність виправити своє особисте життя з гріховного на праведне, тоді новий президент буде для нас тим Божим слугою, через якого Господь буде подавати нам не кару Свою, а Свої милості і щедроти.
Нехай Господь молитвами Пречистої Своєї Матері та усіх Святих, що просіяли на нашій землі, збереже нас від братовбивства та подасть нам мир, злагоду і благополуччя.
Воістину Христос воскрес!
†ОНУФРІЙ
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7734 / 1.63MB / SQL:{query_count}