Чи можуть папуги провокувати алергію?

“Останнім часом почала сильно чхати, ніс закладений, ніякі краплі не допомагають, постійно сльозяться очі… Чоловік каже, що то все через папугу, якого мені кілька тижнів тому подарували друзі. Скажіть, будь ласка, чи може папуга стати причиною алергічних реакцій?”

Марина Коваленко, м. Львів


Анізія Бандрівська, головний алерголог Львівщини: 
– Якщо говорити про те, які тварини можуть найчастіше провокувати алергію, то тут лідирують коти. Проте сильні алергічні реакції можуть спричиняти й птахи, особливо папуги. 
Найчастіше алергію викликають їх пір’я і послід. Клінічними ознаками таких проявів є часте чхання, кашель, нежить, біль голови, кон’юнктивіт і напади бронхіальної астми. Якщо у вас появилися ці симптоми, варто зажити антигістамінні препарати і звернутися до алерголога. 
Якщо у когось ознаки алергії проявляються лиш удома, треба віддати тваринку чи птаха в добрі руки, як би не було шкода… Після цього помешкання належить ретельно провітрити і прибрати. Найкраще робити це водно-паровим порохотягом. Пір’я, що донедавна літало по кімнаті, здатне осісти в будь-якому місці та знову провокуватиме алергію. 
Алергікам варто додержувати певних правил: частіше виходити на прогулянку, особливо коли в квартирі триває прибирання; замінити пухові подушки і вовняні ковдри на синтепонові, позбутися перин; відмовитися від килимів, щільних гардин; час до часу робити вологе прибирання; не тримати удома м’яких іграшок і тварин.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7908 / 1.53MB / SQL:{query_count}