Фестиваль писанок розпочався!

Традиційно в час Великого посту напередодні Великодня у Львові відбувається Фестиваль писанок. Він вже вчетверте проходитиме у місті і триватиме до 27 квітня

фото: Ярослав Тимчишин
Як і раніше, мистецькі та інтерактивні заходи відбуватимуться в середмісті. Зокрема, в рамках традиційної Галереї мистецьких писанок буде презентовано більше півсотні мистецьких півметрових писанок, створених спеціально для фестивалю. Побачити їх можна буде вже з 13 квітня. Триватиме дійство до 27 числа цього ж місяця. 
У Галереї писанок діятиме арт-майстерня, де кожен охочий зможе взяти участь у майстер-класах зі створення писанок. Під час одного з них (у перший день фестивалю) у Львівській свічковій мануфактурі вже виготовили перше півтораметрове воскове великоднє яйце, яке увійде до експозиції Галереї писанок. Паралельно з експозицією діятиме і Великодня арт-майстерня, де всі охочі зможуть власноруч виготовити писанку, весняних пташок чи інші великодні обереги, декорувати кошик для Пасхи, повправлятися у яворівському розписі.
“Мета фестивалю трояка. Передусім зрозуміло, що це абсолютно традиційний фестиваль для Львова, бо тут найкраще збереглися українські традиції. По-друге, це арт-проект, можливість показати, що фестивальний проект і сам Великдень з часом повинні розвиватися і давати можливість креативним людям щось творити власноруч на Великдень, а не просто приходити і купувати усе в крамниці. Ця складова дуже важлива, і попередні фестивалі показали, що це дуже цікаво. І Галерея писанок, яка згодом з’явилася внаслідок проявлення креативу великої маси людей, створює певну синергію”, – розповів організатор фестивалю Андрій Сидор.
За його словами, в рамках Фестивалю писанок реалізують також арт-проект тканої писанки заввишки 2,5 метра. Каркас для неї уже готовий, а ось творитимуть її впродовж Страсного тижня. Побачити писанку можна буде на площі Ринок на сам Великдень. “Третя складова фестивалю – благодійність. З кожної проданої писанки  і з кожного проданого квитка у фіналі фестивалю, який відбудеться 20 – 21 квітня в Шевченківському гаю, 2 гривні ми перераховуватимемо на потреби  дитячого будинку сімейного типу. Кожен квиток матиме відривний купон, на якому люди зможуть конкретно вказувати, на що ці гроші хочуть пожертвувати”, – сказав організатор фестивалю.
Йдеться про оснащення будинку сімейного типу на вулиці Мечникова у Львові. Торік за благодійні кошти, зібрані в Галереї мистецьких писанок, придбали 2 апарати киснево-синглетної терапії для міської дитячої клінічної лікарні, що на вулиці Пилипа Орлика.
“Я сподіваюся, що вже у червні ми відкриємо третій у місті дитячий будинок сімейного типу на вулиці Мечникова і влаштуємо туди десять дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської опіки”, – розповів начальник відділу у справах дітей Львівської міськради Ростислав Тимків.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7855 / 1.55MB / SQL:{query_count}