Чи варто вірити вагітним у забобони?

“Пошта” розповідає, до яких порад справді треба прислухатися жінкам при надії, а на які взагалі не звертати уваги

фото: архів
Не дивлячись на стрімкий розвиток медицини та науки, люди й далі вірять у забобони і прикмети. Кожній жінці, яка очікує народження дитини, доводиться вислуховувати численні поради, застереження як від рідних, близьких, так і від малознайомих: не роби того, не ходи туди, не їж те, не купуй се… 
Більшість цих забобонів не мають логічного пояснення. Звичайно, колись давно жінки при надії не могли розраховувати на кваліфіковану медичну допомогу, тому й вигадували різні прикмети, на які треба було зважати, поради, до яких варто було прислухатися, аби пологи були легкими і народилася здорова дитина. Треба сказати, що деякі з них дійсно не позбавлені сенсу, на чому наголошують навіть лікарі. 

Вагітним не варто гладити котів, бо в дитини буде багато ворогів

Дуже часто, жінці, яка дізналася, що скоро стане матір’ю, хочеться поділитися цією радісною новиною зі своїм оточенням. Та в народі кажуть, що до тих пір, поки живіт не стане помітний, не можна нікому розповідати про те, що носите під серцем дитину, за винятком її батька. 
“Раніше таким способом намагалися оберегти вагітну від лихого ока. Тепер лікарі теж радять не розповідати нікому про вагітність упродовж всього першого триместру. Це пов’язано з тим, що в той час існує найвищий ризик викидня. І якщо таке нещастя трапиться у сім’ї, розпитування і співчуття рідних, близьких, колег по роботі можуть ще більше травмувати психіку жінки”, – вважає акушер-гінеколог Христина Кравець. 
Існує забобон і щодо дати пологів – її також не бажано повідомляти. Адже то тільки приблизна дата, а постійні нав’язливі дзвінки родичів і друзів можуть дратувати вагітну, яка й так виснажена очікуванням народження немовляти. 
Ще існує така прикмета, що вагітним не варто гладити котів, бо в дитини буде багато ворогів. Як це не дивно, але у тому щось є… “Коти – переносники токсоплазмозу. Іноді через це небезпечне захворювання жінка не може завагітніти. А заразившись під час виношування дитини, наражає її на небезпеку: збудник токсоплазмозу вражає нервову систему плода. Тож якщо маєте в домі кота, варто віднести його до ветеринара на аналізи. Так само не раджу жінкам при надії чистити котячий туалет”, – веде далі Христина Кравець.
Кажуть, що вагітній не варто ходити на похорон, цвинтар, дивитися на негарні, потворні речі, скалічених людей, сваритися. Це пов’язане з тим, що жінка під час вагітності дуже вразлива, і розмаїті стресові ситуації ні до чого доброго не призведуть. 
“Стрес, хвилювання погано впливають на стан не лише майбутньої матері, а й плода. Переляк, роздратування, образа спричиняють підвищення артеріального тиску, порушення плацентарного кровотоку. Тож вагітним слід уникати негативних вражень, видовищ. У цьому благодатному стані їх повинні оточувати приємні та гарні речі. Треба слухати заспокійливу музику і старатися не перейматися дрібницями”, – радить лікар. 
А ще кажуть, що під час вагітності не можна їсти фруктів червоного кольору, тому що дитина народиться “червоною”. Насправді ж, як пояснює Христина Кравець, такі фрукти алергенні, що може спричинити в плода відповідну реакцію.
Забобони про те, що вагітним не варто вивішувати білизну і спати на спині, також мають, як то кажуть, спільний корінь: коли жінка піднімає руки і намагається дотягнутися до білизняного шнурка, до організму потрапляє менше кисню, те ж саме відбувається при лежанні на спині – в такому положенні матка (особливо коли плід великий) перетискає нижню порожнисту вену. Зменшується надходження крові до серця, знижується артеріальний тиск, а при різкому його зниженні вагітна може знепритомніти. 

І стрижемося, і фарбуємося

Та, як уже мовилося на початку, більшість забобонів не мають логічного підґрунтя. Тож і ставитися до них серйозно не варто. От, приміром, кажуть, що вагітним не можна купувати іграшки, не можна вишивати, стригтися. Все це дурниці! Не відмовляйте собі в маленьких радощах під час вагітності, адже вагітність – не хвороба. 
“Одним із найпоширеніших забобонів є заборона вагітним займатися рукоділлям, бо нібито через це дитина під час народження замотається у пуповину. Аби цього не сталося, не варто також ходити під шнурками і дротами, переступати через них… Нині їх оминути важко, бо навіть у помешканні маємо купу кабелів, дротів від побутових електроприладів. То що, відмовитися від їх використання?” – запитує Христина Кравець.
Ще одне “застереження” для майбутніх матерів – до народження дитини не варто нічого купувати: ні візочка, ні ліжечка, ні одягу, ні забавок – також  не має логічного пояснення, тим паче що, збираючись у пологовий будинок, треба брати зі собою дитячі речі, щоб було у що вдягнути новонародженого.  Тож навіщо відмовляти собі в такому задоволенні, яке приносить тільки позитивні емоції? “Бажано все необхідне для дитини купити заздалегідь, щоби після повернення з пологового не бігати по магазинах самому або доручати таку відповідальну справу чоловікові, який іноді не може відрізнити пінетки від шкарпеток”, – каже акушер-гінеколог. 
Турботливі бабусі зазвичай забороняють майбутній матері стригтися чи фарбувати волосся, кажучи, що таким чином вона “зменшує” тривалість життя дитини, “вкорочує” їй розум. Та це також забобон! Сміливо коригуйте зачіску й тому, що під час вагітності волосся стає ламким, випадає і потребує особливого догляду. Вагітність – не привід виглядати неохайно, навпаки, гарний зовнішній вигляд покращує майбутній мамі настрій. 
Є ще багато необґрунтованих застережень: не можна фотографуватися, дізнаватися про стать дитини, лазити через вікна, переступати через поліно, торкатися обличчя… Це аж ніяк не впливає ні на вагітну, ні на дитину! Тож не треба прислухатися до таких порад. Все, чого не варто робити, вам скаже лікар.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8290 / 1.58MB / SQL:{query_count}