В Умовах прийому до вишів – зміни!

Міносвіти пропонує зменшити важливість атестата під час зарахування до ВНЗ і зробити вступну кампанію прозорішою

фото: Андрій Польовий
Цьогорічним вступникам потрібно бути дуже уважними, адже Міністерство освіти і науки оприлюднило для громадського обговорення проект змін до Умов прийому до вищих навчальних закладів України в 2014 році. 
Згідно з проектом, однією з найважливіших змін є вилучення пункту про автоматичне переведення середнього бала атестата в двохсотбальну шкалу і врахування середнього бала документа про повну загальну середню освіту лише за дванадцятибальною шкалою з округленням до десятих частин.
Натомість інші не менш важливі зміни стосуються відкритості проведення вступної кампанії. Міносвіти пропонує зобов’язати приймальні комісії ВНЗ подавати на власних сайтах рейтингові списки вступників у повному обсязі.
“Ці списки формуються приймальною комісією з Єдиної бази та оприлюднюються в повному обсязі на веб-сайті вищого навчального закладу. Списки вступників, рекомендованих до зарахування, формуються приймальною комісією з Єдиної бази та оприлюднюються шляхом розміщення на інформаційних стендах приймальних комісій та веб-сайті вищого навчального закладу. Списки оновлюються після виконання чи невиконання вступниками вимог для зарахування на навчання відповідно до пункту 1 розділу XVII”, – зазначено в проекті Умов прийому.
В Умовах прийому пропонується забезпечити більшу прозорість вступної кампанії та відновити роботу інформаційної системи “Конкурс”. Передбачається, що “ліцензовані обсяги, державне замовлення, вартість навчання за напрямами (спеціальностями), хід подання заяв щодо вступу, рекомендування до зарахування та зарахування до вищих навчальних закладів І – IV рівнів акредитації здійснюватиметься інформаційними системами, в тому числі системою “Конкурс”, на підставі даних, внесених приймальними комісіями до Єдиної бази із зазначенням категорій вступників”.
Міносвіти пропонує детальніше розписати критерії оцінювання творчих конкурсів. Тепер оцінка за творчий конкурс буде середнім арифметичним за кожну його сесію (їх не може бути більш ніж три). Вступники, які отримали оцінку, нижчу від мінімального встановленого рівня, не допускаються до участі в наступній сесії та конкурсному відборі на навчання загалом.
Щодо додаткових бонусів, то пропонується вилучити пункт про нарахування 70 балів “особам, які мають найкращі інтелектуальні досягнення” за визначенням Експертної ради відповідно до “Положення про Експертну раду для визначення найкращих інтелектуальних досягнень дітей”. Усі співбесіди, творчі конкурси та вступні іспити пропонують провести до 29 липня. 
Як відомо, абітурієнт може подати вступні заяви в паперовій або в електронній формі не більш ніж до п’яти вишів України. У нових Правилах є уточнення: “Заяви, подані на певний напрям підготовки (спеціальність) до одного вищого навчального закладу за різними формами навчання, вважаються фактом подання однієї заяви”. Тобто одночасно можна подавати на денну і заочну, державну і платну форми навчання. 
Уточнене й положення про конкурсні бали на профільні та непрофільні предмети. Це стосується, зокрема, тих спеціальностей і факультетів, де головним буде творчий конкурс. Отож, в нових правилах сказано: “У випадку, якщо кількість балів з одного з непрофільних конкурсних предметів, визначених Правилами прийому, становить нижче 124 балів, а профільним предметом є творчий конкурс, особа не допускається до участі у конкурсному відборі”. Окрім цього, дослідницькі університети повинні додати до переліку своїх конкурсних предметів українську мову та літературу. 
МОН пропонує забезпечити прозорість поселення до гуртожитків, зобов’язавши виші  “зазначати умови поселення вступників та студентів до гуртожитку відповідно до затвердженого у вищому навчальному закладі порядку”. Ознайомитися з повною таблицею змін до Умов прийому до ВНЗ у 2014 році можна на офіційному сайті Міносвіти
Пропозиції, зауваження та відгуки можна надсилати у паперовій формі на адресу МОН: 01135, м. Київ, просп. Перемоги, 10 або на електронну скриньку ministry@mon.gov.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8734 / 1.56MB / SQL:{query_count}