Пакуємо речі, їдучи в пологовий

Майбутній матері варто заздалегідь дізнатися, що саме їй знадобиться під час і після народження немовляти

фото: mom.me
Народження дитини для майбутніх батьків – довгоочікувана, радісна та важлива подія. Втім мамі варто підготуватися не тільки до появи малюка, але й до поїздки в пологовий будинок. Адже сам процес пологів може розпочатися зненацька, і ні “швидка”, ні переляканий таксист не заїжджатимуть дорогою до пологового у дитячі магазини. 
А заздалегідь спакована сумка додасть більше упевненості в тому, що нічого не забули, навіть якщо доведеться збиратися за лічені хвилини. Це особливо важливо, якщо є загроза передчасних пологів. Та навіть якщо такої загрози нема – все ж краще підготуватися заздалегідь. 

Коли починати готуватися

Для початку батькам потрібно визначитися з лікарнею, в якій жінка буде народжувати. Пологові будинки можуть відрізнятися своїми вимогами та правилами, тому список речей варто узгодити з медичним закладом, в якому майбутня мама планує привести на світ малюка.
“Аби не нести зайвого і не страждати від нестачі найнеобхіднішого, варто заздалегідь скласти список дозволених речей. Найкраще його написати. Необхідну інформацію про те, що дозволено брати на пологи, можна отримати в приймальному відділенні чи безпосередньо у свого лікаря. Також там можна уточнити перелік медикаментів, необхідних під час пологів. Однак є речі, які потрібні завжди”, – розповідає акушер-гінеколог Христина Кравець. 
Розпочинати підготовку до пологів потрібно ще з сьомого місяця вагітності. Зі слів жінки, до тридцять шостого тижня готові пакети повинні стояти на видноті. І саме пакети, а не сумки, адже дуже часто з великими чемоданами у пологовий будинок не пускають, мовляв, це негігієнічно. Варто усі речі поділити на три частини: необхідні на час пологів, після пологів і на виписку. У кожному пакеті повинні окремо лежати речі для немовляти. Також варто прикріпити до кожного список речей, що в ньому містяться. Це дозволить швидко зорієнтуватися як майбутній мамі, так і татусеві.  

Документи передусім

Насамперед майбутній мамі необхідно мати при собі усі потрібні документи. Основний з них – обмінна карта, яку вагітна отримує в жіночій консультації ще на початку вагітності. Її варто носити зі собою упродовж усієї вагітності.
“В обмінну картку в жіночій консультації записують усі аналізи, рекомендації лікаря, обстеження. Також тут містяться дані про перебіг вагітності. Ще один документ, який повинен лежати в жіночій сумочці постійно, – паспорт. Саме на основі цих двох документів майбутню маму приймають у пологовий будинок!” – наголошує Христина Кравець.
Якщо у вас не буде обмінної карти, лікарі не тільки не матимуть важливої інформації про перебіг вагітності, а й не знатимуть про загальний стан здоров’я породіллі. При партнерських пологах варто подбати і про паспорт чоловіка (чи тієї людини, яка буде присутньою при пологах) та флюорографію. У деяких пологових будинках можуть вимагати і довідки про стан здоров’я партнера. 

Одяг також важливий 

Майбутній мамі варто подбати про одяг, в якому вона народжуватиме. Часто пропонують придбати спеціальну одноразову сорочку для пологів, яку можна одразу викинути. 
“Халат, тапки і шкарпетки будуть потрібні відразу після прибуття в пологовий будинок. Ці речі необхідно тримати в окремому пакеті разом з документами. У передпологовій палаті можна переодягнутися в довгу футболку чи нічну сорочку, а ще краще – у звичайну чоловічу. Саме в цьому одязі жінка народжуватиме, і якщо буде можливість відразу прикласти дитину до грудей – сорочку буде зручніше розстібнути. Натомість футболку дове­деться рвати”, – каже акушер-гінеколог. 
Насамперед майбутній мамі необхідно мати при собі усі потрібні документи. Основний з них – обмінна карта, яку вагітна отримує в жіночій консультації ще на початку вагітності
Варто підібрати речі і для партнера. Це повинен бути світлий одяг, аби особа, присутня при пологах, не відрізнялася від медперсоналу: штани (в жодному разі не шорти), сорочка або футболка, тапки. Окрім цього, чоловікові доведеться купити й спеціальний хірургічний набір, до якого входять спеціальна шапочка, пов’язка, халат і бахіли. 
“Після пологів жінці стане в нагоді післяродова білизна. Варто подумати і про прокладки. Найкраще мати саморобні, заздалегідь попрасовані. Вони значно м’якші і не подразнюють шкіри. Знадобляться і звичайні пелюшки. Натомість магазинні прокладки відкладіть на пізніше. Часто в пологових будинках ними не дозволяють користуватися”, – веде далі Христина Кравець. 

Не забудьте “дитячий набір”

Чи не найбільше майбутня мама хвилюється за те, аби в немовлятка було все необхідне. Через це і пакує для нього безліч речей. Втім не варто поспішати! Насправді дитині потрібні присутність мами, материнське молоко, тиша і тепло. 
“У пологовому будинку породіллі нададуть усе потрібне: і безліч стерильних пелюшок, і всі медикаменти. Не варто просити чоловіка перевезти дитині шафу з речами та валізу замість аптечки. Якщо жінка проти сповивання – про це варто одразу повідомити в лікарні і приготувати необхідний одяг для маляти”, – радить акушер-гінеколог.
Молодій мамі потрібно покласти в сумку для своєї новонародженої дитини шість пар повзунків (краще зі спинкою), чотири сорочечки, дві шапочки (якщо холодно), дві пари шкарпеток, спеціальні рукавиці (царапки). Також не забудьте про гігієнічні засоби для догляду дитини.

Чого не варто брати

Часто трапляється так, що молода мама намагається взяти зі собою мало не всі речі. Та не варто переповнювати сумку, адже в пологовому будинку жінка затримається ненадовго. Насамперед це застереження стосується ліків. Ними не варто зловживати!
“Якщо пологи перебігають нормально, то ліків узагалі не потрібно. Якщо ж є розриви, то використовують і йод, і зеленку, і шовний матеріал. Проте усі ці речі мають бути в пологовому будинку. А всі ліки, які порекомендує лікар чи породіллі, чи дитині, можна купити вже на місці, адже при кожній лікарні є цілодобові аптеки, де можна придбати усе необхідне”, – каже акушер-гінеколог. 
Наступне, про що варто пам’ятати, – декоративна косметика і антиперспіранти. За словами медика, мама постійно контактує з дитиною, і шкіра, зокрема руки, повинні бути ідеально чистими. На час перебування у пологовому будинку варто забути про дезодоранти і парфуми. Маля повинне чути мамин запах, адже воно інтуїтивно його відчуває від самого народження. Відповідно, чуючи рідний запах, дитинка заспокоюється і спить спокійніше. Зрештою, усі необхідні речі, які потрібні будуть дитині чи мамі в пологовому будинку, у будь-який момент зможе принести чоловік.

 До теми                                            

Пакет №1 – допологовий:

– документи: паспорт, обмінна картка;
– пелюшки для огляду в гінеколога;
– халат, нічна сорочка;
– тапки, що легко миються;
– одяг безпосередньо для пологів;
– одноразовий станок;
– шкарпетки;
– мобільний телефон і зарядний пристрій до нього;
– годинник із секундною стрілкою (аби визначати тривалість переймів);
– журнал або книга;
– фотоапарат (за бажанням);
– негазована вода у маленьких пляшках;
– серветки для обличчя (якщо необхідно буде витерти піт);
– маленький махровий рушник.

Для дитини в перші хвилини життя необхідні:

• одна тонка шапочка;
• одноразовий підгузок;
• пелюшки: тонка і байкова;
• сорочечки: тонка і тепла;
• шкарпетки;
• тонкі рукавички.

Пакет №2 – післяпологовий:

– халат і нічна сорочка, що застібається спереду;
– спеціальні одноразові трусики. Вони дуже легкі і дозволяють тілу вільно дихати, а це дуже важливо в післяпологові дні. Можна замість одноразових трусиків взяти недуже облягаючі трусики з тонкої бавовни;
– гігієнічні засоби: рідке мило, зубна паста і щітка, м’який туалетний папір, шампунь, гребінець, дитячий крем;
– рушники – великий і маленький;
– спеціальні гігієнічні прокладки (можна зробити власноруч з пелюшок);
– два бюстгальтери для годування, одноразові прокладки для бюстгальтерів, які утримують молоко та зберігають соски сухими;
– крем від тріщин на сосках;
– книжка чи журнал;
– посуд;
– папір і ручка, щоби робити необхідні записи.

Речі для новонародженого:

• сорочечки або боді, що защіпаються між ногами;
• тоненький комбінезон або повзунки з кофтиною;
• теплі кофтини;
• рушники;
• покривало або ковдрочка;
• 5 тонких і 1-2 байкові пелюшки;
• підгузки для новонароджених (від двох до п’яти кілограм);
• дитячий зволожуючий крем;
• дитячий крем під пелюшку;
• присипка;
• вологі серветки;
• дитяче мило.

Міні-аптечка для щоденного догляду малюка:

• вата стерильна;
• палички ватні;
• піпетка;
• зеленка;
• дитячий крем;
• крем від попрілостей;
• олійка (простерилізована соняшникова або очищена олія будь-якої фірми, якій ви довіряєте);
• серветки сухі.

Пакет №3 – на виписку: (його чоловік може принести пізніше) 

– одяг для жінки (краще вільного крою);
– косметичка;
– взуття (татусі дуже часто забувають про нього);
– одяг для немовляти;
– конверт або ковдра. 
При виписці обов’язково перевірте, чи всі речі зібрали, а також уважно поставтеся до документів, які видасть лікар-акушер.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8488 / 1.63MB / SQL:{query_count}