Стрімкі реформи Міністерства освіти

Для цьогорічних абітурієнтів спростять процедуру прийому до вишів і зменшать акцент на середній бал атестата

Новопризначений мі­ністр освіти і науки України Сергій Квіт вирішив спростити й уточнити Умови прийому до вищих навчальних закладів. Серед  першочергових кроків очільник Міносвіти назвав ухвалення нового Закону України “Про вищу освіту” і рамкового широкого Закону України “Про освіту”. Про це він повідомив у вівторок під час прес-конференції “Нові кроки в освітній політиці України”. 
“Міністерство освіти і науки переходить від щоденного контролювання роботи навчальних закладів до того, що допомагатиме нашим закладам освіти займатися власне якістю. Тобто в центрі нашої уваги – якість навчання, якість викладання та якість наукових досліджень”, – зазначив Сергій Квіт.
З його слів, Державна інспекція навчальних закладів не матиме репресивних функцій. Щодо завершення навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах міністр повідомив, що не будуть нав’язуватися жодні додаткові платні послуги: “Не потрібно купувати додаткові щоденники, книжки. Державна підсумкова атестація буде пом’якшена для дітей, адже це важкий та неспокійний рік. Крім того, скасуємо заборони на використання підручників, які друкувалися в попередні роки”.
Значну увагу в міністерстві приділятимуть й зовнішньому незалежному оцінюванню: для того, щоб воно відбулося належним чином і розвивалося, потрібні кошти. Перший заступник міністра освіти і науки Украї­ни Інна Совсун на прес-конференції розповіла про зміни, які мають намір внести в Умови прийому до вищих навчальних закладів.
“Безперечно, середня освіта важлива. Всі прекрасно розуміють, що коли у шкіл нема єдиного підходу до оцінювання результатів навчання, говорити про те, що середній бал атестата є об’єктивним показником, дуже складно. Тому ми вирішили, що в цьому році будуть приймати відповідні зміни до Умов прийому до ВНЗ. Середній бал атестата будуть враховувати, але не в сумі 200 балів, а 12. Проект цього рішення підготуємо вже найближчим часом”, – сказала вона. 
“Зменшимо кількість так званої паперової творчості, якою сьогодні займаються викладачі. Міносвіти відмовиться від складання вишами рейтингів – це мають робити незалежні організації”, – пояснив Сергій Квіт. Міністерство освіти і науки планує забезпечити максимальну прозорість під час захисту дисертаційних робіт, щоб зменшити ймовірність плагіату. Крім того, в Україні спрощуватимуть процедуру визнання міжнародних, іноземних дипломів. 
“Важлива реформа – забезпечення максимальної публічності захисту дисертацій. Переконані, що коли всі дисертації будуть розміщені онлайн, тільки тоді, по-перше, можна буде запобігти плагіат ефективно. По-друге, таким чином можна буде підвищити рівень довіри до дисертацій, які захищаються. Ми працюємо над тим, як втілити цей проект”, – сказала наостанок перший заступник міністра освіти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9152 / 1.54MB / SQL:{query_count}