До шкільної державної атестації – менш ніж три місяці

Міносвіти визначило дати складання іспитів, останнього дзвоника та видачі документів про освіту учням одинадцятих і дев’ятих класів

фото: jurfak.univer.kharkov.ua
Останній дзвоник для українських школярів, які навчаються п’ять днів на тиждень, пролунає 30 травня. А для тих, хто вчиться шість днів на тиждень, 31 травня. Документи про повну середню освіту одинадцятикласники отримають 31 травня або 1 червня, а дев’ятикласники атеста­ти – після 18 червня. 
Щодо державних підсумкових атестацій, то вони розпочнуться у школах раніше. Першими писатимуть контрольні роботи учні четвертих класів (державна атестація з української мови, читання і математики почнеться 13 травня і завершиться до 22 травня). Другими атестуватимуть учнів одинадцятих класів  – їм доведеться пройти ДПА з трьох предметів із 23 по 29 травня. В цей період навчальні заняття для них не проводитимуть.
Обов’язковим для всіх є переказ із української мови. Номер завдання оголосять 23 травня по телебаченні та радіо. Крім того, відбудеться ДПА з історії України чи математики та профільного предмета. Дати проведення атестацій з двох інших предметів визначають навчальні заклади за погодженням з відповідними управліннями освіти.
Найпізніше розпочнеться ДПА для учнів дев’ятих класів (з 2 по 16 червня). Їх атестуватимуть з п’яти предметів  – української мови, математики, географії, біології, а також іноземної мови або іншого гуманітарного предмета на вибір навчального закладу. В загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) із поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом може бути той, який вивчали поглиблено.
З усіх обов’язкових предметів атестацію проводитимуть письмово за збірниками завдань, рекомендованими МОН. У разі проведення атестації на вибір її форму (усна чи письмова) обиратимуть самі школярі.ДПА з української мови для випускників дев’ятих класів (диктант) відбудеться 13 червня. Завдання оголосять в день проведення атестації по телебаченні та радіо.
Конкретні дати проведення атестацій з інших предметів визначають навчальні заклади за погодженням з відповідними управліннями освіти. Всі державні підсумкові атестації повинні розпочинатися о 9.00. Водночас листом МОН від 14.02.2014 №1/9-115 визначені збірники завдань із грифом Міністерства освіти і науки України, рекомендовані для проведення державної підсумкової атестації.
Будуть представлені електронні версії всіх збірників завдань та білетів для державної підсумкової атестації. Їх розмістять до 1 квітня на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua) та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua) для практичного використання в процесі підготовки та проведення державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних закладів.
Натомість учні, які прибули з-за кордону і почали вивчати українську мову лише цього року та відвідують школи, де навчання відбувається мовою нацменшин, замість атестації з української мови зможуть пройти атестацію з мови навчання. В таких навчальних закладах ДПА можуть провести мовою нац­меншин. У цьому випадку переклад необхідної кількості варіантів завдань за збірниками, рекомендованими Міносвіти, здійснює сам навчальний заклад.
Випускники одинадцятих і де­в’ятих класів, які не зможуть пройти ДПА через, наприклад, погіршення стану здоров’я, повинні будуть принести медичну довідку, на підставі якої їм дадуть право проходження атестації в інший день. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8536 / 1.55MB / SQL:{query_count}