ЗНО-2014: реєстрація добігає кінця

Що потрібно знати вступникові, аби успішно зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання

Початок березня – найгарячіша пора для Українського центру оцінювання якості освіти. Саме зараз,  коли до кінця реєстрації залишилося п’ять днів, працівникам центру доводиться обробляти більш ніж тисячу документів за день. 
Наразі до Львівського центру оцінювання якості освіти надійшло понад 27 тисяч заяв, з яких 14 тисяч із Львівщини, яка входить до трійки найактивніших областей. Загалом по Україні зареєструвалося близько 191 тисячі абітурієнтів.

Зі слів директора УЦОЯО

Ірини Зайцевої, цього року збільшилася кількість відмов у реєстрації приблизно в півтора рази порівняно з іншими роками. Абітурієнти або неуважно заповнюють реєстраційні анкети, або подають неповний перелік документів, або ж відмовляються дати згоду на обробку персональних даних. Зараз таких  рішень уже прийнято понад дві тисячі. Ці вступники матимуть змогу виправити неточності та надіслати документи до 19 березня. 
“У Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти нещодавно відбулося чергове засідання регламентної комісії. На її розгляд надійшло 72 комплекти реєстраційних документів. До написання тестів допустили тільки семеро осіб – решті довелося відмовити. Усього від початку реєстрації на розгляд регламентної комісії надійшло 533 комплекти реєстраційних документів. Після засідань довелося відмовити 471 вступнику”, – каже директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. 

Як перевірити, чи дійшли документи до регіонального центру і чи вони опрацьовані?

Для того, аби пересвідчитися, що регіональний центр оцінювання якості освіти отримав реєстраційні документи, можна скористатися спеціальним сервісом Укрпошти (перевірка здійснюється за штрих-кодом поштового відправлення).
Стан обробки реєстраційних документів можна перевірити на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти за номером заяви-реєстраційної картки або штрих-кодом поштового відправлення. Номер заяви-реєстраційної картки зазначений у контрольно-інформаційному листі, який роздруковується разом із цією заявою.

Чи анулюють результати тестів минулих років?

У випадку проходження ЗНО в 2014 році результати минулих років не анулюють.  Абітурієнт може обрати кращий результат тестування з певного навчального предмета серед результатів ЗНО 2008 – 2014 років. Комбінувати результати ЗНО різних років необхідно в заяві, яку належить подати до приймальної комісії ВНЗ під час вступу.

Чи обов’язково чітко видрукувати усі штрих-коди?

У штрих-коді міститься інформація, необхідна для обробки заяви-реєстраційної картки. Якщо заява містить всі необхідні штрих-коди і при цьому не відображаються лише цифри, зазначені під одним із них, то буде опрацьована. Якщо ж один зі штрих-кодів на заяві відсутній, радимо повторно створити реєстраційні документи та роздрукувати їх, скориставшись іншим принтером.

Як внести зміни до переліку предметів?

Для цього необхідно дочекатися кореспонденції від регіонального центру оцінювання якості освіти. Якщо абітурієнта зареєстрували і надіслали йому Сертифікат ЗНО-2014, потрібно ще раз заповнити заяву-реєстраційну картку, вказавши у ній новий перелік предметів, сформувати пакет реєстраційних документів, долучити отриманий Сертифікат і надіслати їх до регіонального центру оцінювання якості освіти до 19 березня.

Чи потрібно надсилати разом із атестатом додаток до нього?

Необхідно надіслати лише копію атестата про повну загальну середню освіту. Додаток до нього надсилати разом з реєстраційними документами не потрібно.

Чи потрібно подавати довідку з навчального закладу, якщо є атестат? 

Випускники минулих років разом із заявою-реєстраційною карткою та копією паспорта подають під час реєстрації копію атестата про повну загальну середню освіту. Випускники 2014 року мають подати довідку з навчального закладу про здобуття ними в поточному році повної загальної середньої освіти. Зразок довідки розміщений на сайті РЦОЯО у розділі “Реєстрація”. В зразку довідки вказані спеціальні місця для відтисків печаток і штампів. Щоби оформити її, треба звернутися до адміністрації навчального закладу, який видаватиме довідку.

Як зайти на свою сторінку після реєстрації?

У розділі “Інформаційні сторінки” на сайті УЦОЯО (www.testportal.gov.ua) оберіть відповідний рік, введіть номер Сертифіката і пін-код, зазначений у ньому.

Чи впливає мова написання тестів на місце проходження ЗНО?

Місця розташування пунктів тестування для абітурієнтів, які замовили переклад тестів однією з мов національних меншин, залежить від кількості осіб, які замовили переклад цією мовою. Абітурієнт отримає лиш один тестовий зошит тією мовою, якою замовив переклад тесту з певного навчального предмета під час реєстрації. Другого зошита (українською мовою) не видаватимуть.

Чи отримає вступник 100 балів одразу, як прийде на тестування?

100 балів дорівнюють результату 0. Максимально, що може отримати абітурієнт за результатами написання тестів, це 200 балів. Для цього набрані вступником тестові бали переводять в оцінку за шкалою 100 – 200 балів.

Які сертифікати ЗНО дійсні в цьому році? 

У 2014 році дійсні Сертифікати ЗНО 2008-го, 2009-го, 2010-го, 2011-го, 2012-го, 2013-го і 2014 років. Відповідно вони можуть використовуватися абітурієнтами під час вступу до вишів. Абітурієнти можуть обирати кращі результати тестування із сертифікатів. Вступники, які закінчили школу в 2008 році, можуть також складати вступні іспити, а не подавати результати ЗНО.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7958 / 1.58MB / SQL:{query_count}