Аби діти не шукали пригод

Батьківська громада і педагогічний колектив організували цілодобове патрулювання у стінах львівських навчальних закладів

фото: Євген Кравс

Як розповіла “Пошті” начальник управління освіти Львівської міської ради Галина Слічна, всі освітні заклади міста працюють у звичному режимі. 

“І в школах, і в дитячих садочках є посилена охорона, тут безпечніше, ніж на вулицях. Хай батьки спокійно відпускають дітей до шкіл, адже тут за ними постійний нагляд! Аби забезпечити порядок, батьківська громада і педагогічний колектив організували цілодобове патрулювання в стінах навчальних закладів, пильнують дітей під час перерв та уроків. Просимо батьків супроводжувати дітей до шкіл і забирати після занять. Наголошуємо на тому, аби у вечірній час та у вихідні діти перебували вдома”, – зазначає вона. 

Управління освіти здійснює моніторинг відвіду­вання школярів – хто не прийшов на уроки та з яких причин. Є учні, що самі втекли із занять. У цьому випадку класні керівники телефонують батькам і з’ясовують, де саме перебуває їхня дитина. “Щоб покинути територію школи, учень повинен вказати причину. При виникненні надзвичайної ситуації керівники навчальних закладів мають повідомити про це районний відділ освіти та управління освіти. На територію школи не пускають сторонніх людей”, – веде далі Галина Слічна.

Окрім цього, кожен день навчання починається зі шкільної лінійки та вшанування хвилиною мовчання загиблих у протистояннях. Створені спеціальні інформаційні стенди зі свічками. “Проводимо для дітей спеціальні роз’яснювальні заняття, зустрічі. Ділимо усіх учнів на вікові категорії, бо, до прикладу, зі старшокласниками треба говорити про нинішні події в Україні як з дорослими людьми, а до учнів середньої і початкової школи потрібен інший підхід. Діти все беруть близько до серця”, – каже головний освітянин міста. 

У звичному режимі працюють і позашкільні дитячі заклади. Дитячо-юнацькі мистецькі клуби, школи мистецтв, спортивні школи, міські палаци культури не припиняють роботи. Проте кількість дітей, які приходять на заняття, суттєво зменшилася. 

“Дитячі клуби працюють у звичному режимі, лише заняття, які планували провести за межами УДЮМКів (екскурсії містом, відвіду­вання музеїв, галерей), наразі скасували. Замість того, аби сидіти перед телевізором і дивитися всі ті негативні події, які тепер відбуваються в країні, ліпше зайнятися улюбленою справою – танцями, музикою, спортом. Звичайно, через те, що заняття  у гуртках і клубах проводять переважно в другій половині дня, батьки не завжди дозволяють дітям йти на них. І ми розуміємо їх, але просимо якнайчастіше цікавитися місцем перебування дитини у позашкільний час”, – каже головний спеціаліст із управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міськради Ольга Каспришин.

Наталя Маркевич, практикуючий психолог
Підлітки імпульсивніші, ніж дорослі, адже під час перехідного віку відбуваються гормональні зміни в організмі, які й впливають на емоційний стан. Якщо дорослий спочатку думає, а вже потім робить, то підліток, навпаки, спочатку робить, а потім думає. Якщо думає взагалі…

Діти не можуть всидіти на місці, шукаючи на свою голову пригод. Хочуть виділитися з натовпу, самоствердитися, показати, які вони “круті”, дорослі. Таких дітей, особливо зараз, батьки повинні контролювати: постійно знати, де вони, що роблять, з ким спілкуються. Але все це повинно відбуватися у вигляді такого собі дружнього нагляду. Лише тоді дитина захоче розповісти вам про все, що думає, через що переживає.

Якщо підліток не займається жодним видом спорту, не ходить у гуртки, не має хобі – у нього виникає бажання проявити себе в чомусь іншому. Тих, хто зайнятий позашкільними справами, на барикадах немає! Інші ж ідуть подивитися, аргументуючи своє рішення просто – це наша історія. І то абсолютно нормальна реакція.

Підлітки не стали агресивнішими – просто зараз дорослі почали на це більше звертати увагу. Агресія підлітків не сильніша за агресію дорослих. Тільки старші уміють її приховати або знайти виправдання. Нині все суспільство агресивне через те, що в місті, в країні відбуваються події, які виводять з рівноваги. Агресія – хороша захисна реакція від самознищення.

Трощення, мародерство є проявами цікавості підлітків. Спочатку вони приходять подивитися, а коли збирається натовп і в ньому з’являється ідея, то найкращими її реалізаторами є саме діти. Вони не думають про наслідки, про доцільність, а просто починають виконувати те, до чого їх закликають. Дуже легко піддаються навіюванню.

Тому, переглядаючи телевізійні програми і новини з дітьми, потрібно їх їм постійно пояснювати, коментувати, а не просто сидіти, дивитися телевізор і казати: “Помовчи, бо я ще не все почув!”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7933 / 1.57MB / SQL:{query_count}