Готуємося до ЗНО-2014

Корисні поради для успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання

фото: panationofmoms.com
До кінця реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання залишилося два тижні. Станом на 19 лютого у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти зареєструвалося 17,6 тисячі осіб, з них 9 тисяч із Львівщини.
Загалом очікується 35 тисяч абітурієнтів. Працівники ЛРЦОЯО просять не зволікати майбутніх вступників із реєстрацією, адже залишилося дуже мало часу, аби подати документи. 
Ще 14 лютого у Львівському регіональному цент­рі оцінювання якості освіти відбулося чергове засідання регламентної комісії. На її розгляд надійшов 101 комплект реєстраційних документів осіб, які виявили бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання у 2014 році. Після цього було ухвалене рішення зареєструвати 12 осіб і відмовити в реєстрації 89 особам. 
Усього від початку реєстрації на розгляд регламентної комісії ЛРЦОЯО надійшло 354 комплекти реєстраційних документів, 313 вступникам відмовили у реєстрації. Ті, хто вже отримав сертифікат, може й далі готуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Але і з цим зволікати не варто, бо вже за місяць відбудеться проб­не ЗНО-2014, а до основної сесії залишилося три місяці. “Пошта” пропонує кілька порад стосовно того, як правильно готуватися до тестування. 

З репетитором чи без?

Наймати репетитора чи ні – справа вступників та їхніх батьків. Найперше потрібно зважити свої можливості, адже для багатьох абітурієнтів самостійна підготовка може бути ефективнішою, та й витрати меншими. Але є серед них і такі, що воліють, аби їхню підготовку контролювали. Для цього можна записатися на підготовчі курси університету, в який зібралися подавати документи для вступу. 
А якщо вирішили готуватися самостійно, то час підготовки до ЗНО повинен займати не менш ніж 1,5-2 години на день. Усі необхідні книги можна скачати з інтернету, купити в книгарнях або ж позичити у старших колег. 

Де знайти необхідні матеріали?

Тим абітурієнтам, які вирішили самостійно готуватися до ЗНО, варто звернути увагу на те, якими посібниками треба користуватися. Сьогодні можна знайти багато підручників для підготовки до тестування з різних предметів, але вони мають недоліки і містять суттєві помилки.
Український центр оцінювання якості освіти не рекомендував до друку жодних видань, що стосуються підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання! Тож не варто витрачати грошей на їх придбання – краще готуватися до тестування за шкільними підручниками.
Український центр оцінювання якості освіти не рекомендував до друку жодних видань, що стосуються підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання!
Крім того, на сайті УЦОЯО (http://www.testportal.gov.ua/) і на сайтах регіональних центрів (http://www.lvtest.org.ua) є необхідні матеріали для підготовки до тестування з окремих предметів. Їх можна знайти у розділі “Підготовка до ЗНО”, де вміщені:
– програми зовнішнього незалежного оцінювання, в яких є вимоги до рівня та обсягу знань абітурієнтів;
– специфіка тестів;
– демонстраційні варіанти тестів;
– зразки тестових завдань з окремих предметів;
– системи оцінювання відповідей до завдань;
– тестові завдання минулих років;
– тренувальне онлайн-тестування.

Самостійна підготовка

Зовнішнє незалежне оцінювання вимагає від абітурієнта вміння планувати самостійну роботу. Тож у процесі підготовки до ЗНО краще поділити усю інформацію, яку необхідно засвоїти, на частини, визначивши її пріоритетність. В першу чергу варто вивчати найскладніші розділи, щоб вистачило часу на їх повторення.
Працювати необхідно в сприятливій обстановці до тих пір, поки відчуваєте, що засвоюєте матеріал. Але щойно рівень сприйняття інформації почне знижуватися, відволічіться від підготовки до ЗНО хоча б на 20 хвилин.
Під час самостійної роботи краще виконувати різні тестові завдання, які можна знайти на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти і ВНЗ України, а також на спеціалізованих web-порталах. Виконуючи тестові завдання, контролюйте, скільки часу у вас займає пошук відповідей.

Як запам’ятати?

З цього приводу існують різні думки. Одним з найбільш вдалих способів запам’ятовування є мнемотехніка, що включає запам’ятовування з допомогою асоціацій:
– Запам’ятайте дату – спробуйте пригадати, що вона означає особисто для вас. Може, це день народження вашої родички, а може, цього дня ви вперше щось зробили, кудись поїхали? А раптом ця дата збігається з чиїмось номером телефону? Однак не слід спеціально шукати родинні свята, бо на тестуванні доведеться згадувати ще й їх.
– Запам’ятайте формулу – спробуйте прочитати її як слово або придумайте до кожної літери формули якесь слово і складіть смішну конструкцію, яка триматиметься в голові. Що смішнішою буде асоціація, то краще запам’ятається.
– Дуже зручно запам’ятовувати визначення, явища чи події, звівши їх до того, що вже відомо. Намагайтеся спростити визначення, зрозуміти суть, а не завчити його.
У різних людей розвинені різні типи пам’яті – зорова, слухова, моторна. Якщо у вас більше розвинена моторна пам’ять, краще ще раз пропишіть матеріал, наприклад, займіться виготовленням шпаргалок. Але користуватись ними або навіть просто приносити із собою на тестування не варто!
 Вісім порад абітурієнтам                                   
1. Готуватися потрібно! Чомусь далеко не всі випускники усвідомлюють необхідність підготовки як такої. Хтось сподівається на удачу, мовляв, вчився ж він якось у школі всі ці роки, значить і тестування можна успішно пройти без додаткової підготовки. Однак досить спробувати виконати минулорічне завдання з обраного предмета, не використовуючи довідкову літературу, калькулятор, аби реально оцінити свої знання.
2. Якщо говорити про такі предмети, як історія України, географія та біологія, то, як правило, матеріал, вивчений у п’ятому чи шостому класах, до одинадцятого забувається. Фізика, хімія і математика вимагають не тільки теоретичних знань, але й практичних навичок, яких неможливо набути за один день. Мови потрібно вивчати постійно. Що стосується української та зарубіжної літератури, то всі твори шкільної програми просто неможливо перечитати за ніч перед іспитом.
3. Аби отримати високий бал з тестування, не досить просто зазубрити формули чи визначення – треба ще вміти ними скористатися і знати, як їх можна поєднати. У цьому допоможе тільки практика! Що стосується історії України, то тут, наприклад, недостатньо запам’ятати дати та історичні факти –  треба ще й уміти простежувати логічні зв’язки між подіями.
4. Визначіть, в які дні і скільки часу готуватиметеся, намагайтеся додержувати розпорядку дня. Не лінуйтеся, не байдикуйте, шукаючи собі виправдання! Старайтеся контролювати свої успіхи і виявляти теми, які даються важче за інші. Оптимальний режим занять – двічі на тиждень по 1-1,5 години.
5. Не потрібно плутати ДПА і ЗНО! Державну підсумкову атестацію (ДПА) проводять і перевіряють у школі. Але успішна шкільна атестація не гарантує високого бала на ЗНО. До зовнішнього незалежного тестування необхідно готуватися окремо.
6. Знайдіть однодумця серед друзів чи однокласників і готуйтеся разом. Під час навчання ставте один одному запитання, обговорюйте незрозумілі моменти. Так швидше вивчите необхідний матеріал, а сам процес навчання не обмежуватиметься нудним читанням підручників чи розв’язуванням задач. 
7. Пишіть короткий конспект. У книгарнях можна знайти безліч довідкової літератури, але в ній не завжди є те, що необхідне саме вам. Тож немає нічого кращого за власний  конспект, який  зможете відкрити і перечитати перед тестуванням. Якщо раптом виникне якесь запитання, то знайти правильну відповідь у ньому буде набагато легше, ніж гортати довідники.
8. Не панікуйте! Женіть від себе думку, що всі тести надзвичайно складні, що ви їх не напишете. Не вірте знайомим, які з “достовірних джерел” знають, що саме в цьому році тести ускладнять до неможливості. Це все нісенітниці! Всі задачі розв’язуються, завдання виконуються, а питання мають відповіді. І якщо належно ставитися до підготовки, то хороший результат не забариться!
20.01.2015 11:14
http://vk.com/id277114255

Можна ще готуватись, шукаючи відео в ютюбі, з уроками. Вони то різношерстні і деколи задовгі, як з історії, а є й такі, де вчителі розбирають завдання ЗНО і пояснюють, як тут http://znoclub.com/inshe/619-200-video-vid-znoua.html


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8151 / 1.64MB / SQL:{query_count}