В інтернет-рейтинг потрапили українські виші

До цьогорічного списку Webometrics ввійшло 313 вітчизняних вищих навчальних закладів

Новий веб-рейтинг університетів світу фахівці Webometrics склали з урахуванням систематизованих даних, отриманих в січні цього року. Він охоплює май­же 12 тисяч вищих навчальних закладів з різних країн світу. Серед них і 313 ВНЗ  України (для порівняння: в серпні минулого року до цьо­го списку ввійшло 306 ук­раїнських вишів), повідомляє “Освіта.ua”.
Під час складання We­bometrics Ranking of World’s Universities розробники враховували кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вишу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Загалом оцінювали змістову й інформаційну складові web-сайту певного навчального закладу, натомість показники відвідуваності, які часто завищують, і дизайн ресурсу до уваги не брали. 
Порівняння рейтингових таблиць We­bo­metrics-2013 у серпні й ін­тернет-рейтингу, опублікованого у лютому 2014 року, свідчить про те, що трійка лідерів українського сегмента не змінилася. Українську частину рейтингу, як і раніше, очолюють Київський національний університет ім. Шевченка, Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” та Харківський національний університет ім. Каразіна.


Нижчі щаблі порівняно з попереднім рейтингом зайняли Національний педагогічний університет ім. Дра­гоманова, Національний університет біоресурсів і природокористування, Донецький національний технічний університет, Львівський національний університет ім. Франка, Тернопільський національний економічний університет та Національний університет “Києво-Могилянська академія”. Організатори Webo­metrics зазначають, що метою рейтингу є стимулювання веб-присутності навчальних закладів і студентів. Якщо веб-діяльність закладу є нижчою, аніж академічні успіхи, організатори рейтингу радять переглянути власну політику та орієнтуватися на збільшення обсягу і якість електронних публікацій.
Глобальним лідером Webometrics традиційно є університети США – 65 у Top-100 та 18 у Тор-20. Канада в першій сотні вишів має сім університетів, Великобританія і Німеччина – по три, Китай – два. Соту позицію світового рейтингу посів найкращий університет Східної Європи – чеський Charles University in Prague.
Рейтинг складений до­слідницькою групою Cybermetrics Lab при найбільшому в Іспанії дослідницькому центрі Consejo Superior de Investigaciones Cientificas (Вища рада з наукових досліджень). Організатори кажуть, що при виборі університету абітурієнти повинні брати до уваги й інші показники його діяльності.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8088 / 1.54MB / SQL:{query_count}