ЗНО-2014: реєстрація у розпалі

За тиждень у регіональний центр оцінювання якості освіти надійшло близько чотирьох тисяч заяв – більше, ніж за січень! Проте більшості вступників відмовляють у реєстрації через неправильно заповнені документи

З кожним днем до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти надходить усе більше документів: вступники почали активніше реєструватися на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання. 
Лише за один тиждень надійшло близько чотирьох тисяч реєстраційних документів із Львівської, Рівненської і Волинської областей. Таку ж кількість документів було надіслано вступниками за перший місяць реєстрації – з 3 січня по 3 лютого. Та все ж багато вступників отримує відмову від регламентної комісії. 
“Під час одного з чергових засідань регламентної комісії розглядали 47 комплектів реєстраційних документів. З них до написання тестів допустили тільки чотирьох людей, решті довелося відмовити. А все через неуважність самих вступників, які найчастіше забувають написати заяву на участь у реєстрації на ЗНО-2014”, – каже директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. 
 Довідка                                          
Аби не виникало жодних спокус, Український центр оцінювання якості освіти уточнив перелік предметів, які не можна використовувати під час складання зовнішнього незалежного оцінювання. 
До переліку суворо заборонених додали “окремі елементи, які можуть бути складовими відповідних технічних засобів чи пристроїв”. Так, до пункту складання ЗНО не можна приносити:
– мобільні телефони;
– диктофони;
– засоби для прослуховування;
– пристрої зчитування, опрацювання і передачі інформації;
– друковані та рукописні матеріали;
– запчастини різноманітних пристроїв.
Нагадуємо, що учасники ЗНО, які порушуватимуть процедуру і яких спіймають на гарячому, втратять шанс складати ЗНО з конкретного предмету.
Усі вступники, які отримали письмову відмову у реєстрації, мають змогу усунути причини, які стали підставою для ухвалення такого рішення, і до 19 березня надіслати на адресу відповідного РЦОЯО  новий комплект реєстраційних документів. Якщо впродовж трьох тижнів з часу відправлення реєстраційних документів вступник не отримає сертифіката або листа з відмовою у реєстрації, він повинен звернутися до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, зателефонувавши на номер служби інформаційної підтримки (032) 242-26-60. 
Найчастіше відмовляють у реєстрації через:
– відсутність тексту заяви;
– неповний текст заяви;
– відсутність підпису абітурієнта в заяві;
– якщо не надано копії атестата/довідки з місця навчання або довідка недійсна;
– якщо замість оригіналу довідки з навчального закладу надано її копію;
– якщо у довідці, виданій навчальним закладом, зазначено, що особа отримає атестат про повну загальну середню освіту не у 2014 році, а, наприклад, у 2015-ому чи 2016-ому році;
– відсутні фото;
– якщо не вказано, які спецумови необхідно створити;
– якщо відсутня копія паспортного документа;
– якщо зовсім не оформлено заяви-реєстраційної картки.
Варто пам’ятати: крім необхідного пакета документів (заяви-реєстраційної картки, копії паспорта, копії документа про повну загальну середню освіту чи довідки з навчального закладу, двох фотокарток), у поштове відділення потрібно взяти зі собою контрольно-інформаційний лист. Він роздруковується разом із заявою-реєстраційною карткою. 
“Якщо абітурієнт хоче відправити документи цінним листом з описом вкладення, то не потрібно одразу ж заклеювати конверт удома. Краще вкласти в нього всі необхідні документи, взяти контрольно-інформаційний лист і з цим усім піти у поштове відділення. Співробітник пошти відріже від нього “Опис”, допоможе його заповнити, розріже навпіл. Одну половинку вкладе в лист і заклеїть конверт, а другу віддасть вступнику. Цю частинку потрібно зберегти”, – пояснює Лариса Середяк. 
Якщо вступник разом із вказаними документами відправляє ще сертифікат учасника ЗНО-2014 або лист-відмову від регіонального центру, потрібно вписати їх у “Опис”. Якщо впродовж трьох тижнів з часу відправлення реєстраційних документів вступник не отримає сертифіката або листа з відмовою у реєстрації, він повинен звернутися до Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти, зателефонувавши на номер служби інформаційної підтримки
(032) 242-26-60.
 До теми                                   
Якщо виникають труднощі з реєстрацією, можна звернутися у спеціальні пункти, де фахівці допоможуть правильно сформувати необхідний пакет документів. У Львові такі пункти діють при вищих навчальних закладах.
Пункти реєстрації:
– Львівська державна фінансова академія – м. Львів, вул. Коперника, 3, тел.: (032) 244-87-05;
– Львівський державний університет безпеки життєдіяльності – м. Львів, вул. Клепарівська, 35, тел.: (032) 233-14-77;  
– Львівський інститут менеджменту – м. Львів, вул. Ліська, 16, тел.: (032) 241-90-50;
– Львівський національний університет ім. І. Франка – м. Львів, вул. Університетська, 1 (к. 217), тел.: (032) 239-41-39;
– Львівський національний університет ветеринарної медицини та біотехнологій ім. С.З. Гжицького – м. Львів, вул. Пекарська, 50, тел.: (032) 239-26-13;
– Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України – смт Брюховичі, вул. Сухомлинського, 16, тел.: (032) 244-81-12;
– Національний лісотехнічний університет України – м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 103 (к. 107), тел.: (032) 239-27-15;
– Національний університет “Львівська політехніка” – м. Львів, вул. Карпінського, 2/4 (к. 213), тел.: (032) 258-24-19, (032) 258-25-87.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7835 / 1.58MB / SQL:{query_count}