Росія розпочала торгoвельну війну з ЄС

Після саміту в Брюсселі Росія і Білорусь зупинили імпорт свинини з країн Євросоюзу, Білорусь також відмовилась від імпорту європейської картоплі

Про це повідомляє Gazeta Wyborcza. “Олімпіада – це час спокою, але Ігри в Сочі починаються в атмосфері торгової війни з боку їхнього господаря”, – зазначає видання. Наприкінці минулого тижня російський Россільгоспнагляд фактично наклав ембарго на імпорт свинини з ЄС. 
Свою позицію РФ пояснила випадками свинячої чуми у Литві, проте, на практиці, заборонила ввезення м’яса з країн, у яких спалахів цього захворювання не зустрічали уже давно. “Ця заборона непропорційна. Наші російські партнери забороняють експoрт навіть з тих країн ЄС, у яких не було таких випадків (чуми свиней – “Пошта”)”, – заявив комісар ЄС з питань охорони здоров’я Тоніо Борг. 
Запровадила свою заборону на свинину і Білорусь, яка вирішила, що європейська продукція не відповідає ветеринарним сертифікатам. У суботу Білорусь заявила, що на прохання росіян запроваджує також заборону на картоплю з ЄС. Як повідомляє видання, Росія купує близько чверті всієї свинини ЄС. Обмежу­вальні заходи Росія запровадила одразу по завершенні саміту Росія – ЄС, де панувала прохолодна атмосфера через ситуацію в Україні. 
Польський євродепутат Павел Залевскі вважає, що російське ембарго спрямоване зокрема і проти “Польщі, яка підтримує європейські прагнення України”. Він вважає також, що Росія хоче вбити двох зайців одним пострілом, інформує “Українська правда”. “У стосунках ЄС з Росією вже є багато спірних питань. Москва може підняти планку перед майбутніми переговорами, щоб виторгувати якнайбільше вигоди”, – вважає Залевскі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8338 / 1.53MB / SQL:{query_count}