І знання кращі, і зарплата вища

Майже шість відсотків українських працівників можуть похвалитися закордонним дипломом про вищу освіту

фото: korysne.co.ua
Освіта за кордоном пов’язана з багатьма труднощами – необхідністю подолання культурного і мовного бар’єрів, дорожнечею навчання (у випадку відсутності гранта), тривалою розлукою з близькими людьми. 
Але, незважаючи на це, українські студенти обирають навчання за кордоном, адже, маючи диплом престижного університету, можуть бути певні, що знайдуть добру роботу. Тому й зарплатні очікування їх суттєво вищі, ніж у випуск­ників вітчизняних ВНЗ. 
Майже 6 відсотків українських працівників із великих міст можуть похвалитися закордонним дипломом про вищу освіту. Такі дані отримали шляхом аналізу бази резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна. 
Серед них найчастіше зустрічаються випускники російських вишів – ті, що мають дипломи московських університетів, рідше Санкт-Петербурзького державного університету або ж випускника військового училища. При цьому їхні зарплатні очікування не надто відрізняються від випускників Київського національного університету ім. Т. Шевченка, Київського політехнічного інституту або ж Києво-Могилянської академії. А це приблизно 13-15 тисяч гривень.
Найчастіше зустрічаються випускники російських вишів – ті, що мають дипломи московських університетів, рідше Санкт-Петербурзького державного університету або ж випускника військового училища
На другому місці за популярністю серед українських працівників виші Великобританії (Брістольський, Кембриджський і Лондонський університети). Працівник, який отримав диплом у цій країні, значно вище оцінює свої професійні навички і погоджується працювати в середньому за 170 відсотків зарплати випускника українського ВНЗ. Третю позицію посідають навчальні заклади США. Саме там здобуває вищу освіту один із двохсот українських працівників. Варто зазначити, що наші співвітчизники можуть здивувати роботодавців найрізноманітнішими дипломами, сподіваючись заробітної плати від 5 тисяч гривень і більшої. 
Польща також популярна серед українських працівників – вона на четвертому місці. Йдеться про Вроцлавський політехнічний інститут, університет ім. А. Міцкевича, Варшавський університет і Вищу школу бізнесу. Зарплатні очікування тих, хто має польські дипломи, в середньому значно нижчі, ніж українських працівників загалом – у межах 10 тисяч гривень. 
П’ята позиція в цьому рейтингу за Німеччиною. Випускники вишів цієї країни очікують зарплати 15 тисяч гривень. Загалом до десятки країн, в яких найчастіше здобувають освіту українські працівники, увійшли Франція, Білорусь, Канада, Італія та Австралія. Крім цього, зустрічаються й такі, що можуть показати дипломи вишів Узбекистану, Нідерландів, Швеції, Чехії, навіть Швейцарії. 
Для аналізу використали базу резюме hh.ua за І – ІІІ квартал 2013 року. Загалом проаналізували 43 557 резюме. Варто врахувати й те, що багато українських студентів після навчання у закордонних вишах не повертаються на батьківщину, шукаючи заробітку в чужих країнах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7487 / 1.55MB / SQL:{query_count}