Довіра до ЗНО збільшується

Вступ за результатами зовнішнього незалежного оцінювання підтримують більш ніж половина українців

Незважаючи на те, що тестування залишається основ­ним критерієм вступу до українських вишів, час до часу можна чути думки про його недоцільність. Проте за п’ять років існування ЗНО довіра суспільства до нього все-таки збільшилася на 11,5%. Такі дані оприлюднив фонд “Демократичні ініціативи” на основі опитування громадян з 2008 по 2013 роки.
За його даними, нині вступ на основі ЗНО підтримують 53,4% респондентів. Водночас скоротився відсоток тих, хто не підтримує його, – на 9,2, повідомляє “Педпреса”. Окремо фонд виділив цільову групу тих, хто вже мав справу зі ЗНО, проходив його сам або ж тести писали його діти чи родичі. В цій групі незалежне оцінювання за три останні роки підтримали 65% респондентів, що на 1% більше, ніж у 2011 році.
З тим, що зовнішнє незалежне оцінювання ставить усіх вступників у рівні умови, згодні 67% опитаних із цільової групи і 52% тих, хто не мав справи зі ЗНО. Не погоджуються з таким твердженням 22 і 27% відповідно. У те, що тестування стимулює школярів учитися, а не сподіватися чиєїсь допомоги, вірять 68% респондентів із цільової групи і 55% тих, хто не мав жодного стосунку до ЗНО. Не погоджуються з цією думкою 21 і 22% відповідно.
З 2010 року результати тестування стали “розмивати” з допомогою додаткових нарахувань: середнього бала атестата, балів за олімпіади, підготовчі курси. Понад те довіра суспільства до ЗНО збільшується. Один із законопроектів про вищу освіту пропонує допов­нити систему вступу до ВНЗ вступними іспитами. У цільовій групі цю ідею підтримують 26% респондентів (тому що це дасть змогу вишам відібрати “своїх” студентів), не підтримують 52% (тому що це призведе до корупції). Серед тих, хто не входить до цільової групи, результати дещо відрізняються – 30 і 40% відповідно.
68% опитаних із цільової групи вважають, що вступні іспити створюють умови для корупції. З ними не згодні тільки 12%. При зовнішньому незалежному оцінюванні можливість корупції допускають 25% респондентів. Не згодні з ними 50%.
Дослідження фонду “Демократичні ініціативи” проводили з 2008 року по жовтень 2013 року в рамках реалізації освітніх проектів Альянсу USETI. У кожному із загальнонаціональних опитувань взяло участь майже дві тисячі респондентів з усіх областей України, АР Крим, Києва та Севастополя. Вибірка опитування репрезентативна за статтю, віком, освітою, регіоном проживання і типом поселення.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8343 / 1.54MB / SQL:{query_count}