Літургія при гробі апостола Петра

Українські прочани в Римі отримали благословення Папи і вперше молилися на головному престолі Католицької церкви

Учора, 25 листопада, в день пам’яті святого Йосафата Кунцевича, Українська греко-католицька церква під проводом Блаженнішого Святослава (Шевчука) відзначила 50-річчя покладення мощів цього мученика за єдність Церкви в головній католицькій базиліці при гробі святого Петра. Архиєрейську Святу Літургію очолив Блаженніший Святослав на головному престолі ватиканської базиліки. 
Варто зазначити, що виключне право служити на головному престолі собору святого Петра має лише Єпископ Рима і ті, кому він надасть такий привілей. До речі, вперше в історії право молитися на головному престолі Католицької церкви отримали представники Східних церков. Як зазначають у департаменті інформації УГКЦ, те, що Блаженніший Святослав отримав таку можливість, є свідченням особливої прихильності Святішого Отця до української Церкви та народу.
Після літургії привітати українських прочан прибув Папа Франциск. Його прихід вірні зустріли виконанням гімну “Будь, ім’я Господнє, благословенне!” та гучними оплесками. Після вітального слова Блаженнішого Святослава, у якому він зазначив, що “радий презентувати Святішому Отцеві Патріаршу церкву”, до присутніх звернувся Папа Франциск. 
Він підкреслив велике значення святого Йосафата для Католицької церкви і її єдності. “Дорогі брати і сестри, спомин про цього святого мученика нагадує нам про сопричастя святих, про спільність життя між усіма, хто належить до Христа. Це дійсність, яка дає нам змогу відчути передсмак вічного життя, тому що один із його аспектів полягає саме в радісному братерстві всіх святих… 
Дорогі браття і сестри, найкращий спосіб вшановувати святого Йосафата – любити один одного, любити Церкву та служити її єдності. У цьому нас підтримує також відважне свідчення багатьох мучеників нещодавніх часів, які становлять велике багатство та велике втішення для вашої Церкви”. Папа уділив своє апостольське благословення та попросив не забувати молитися за нього. Усі присутні архиєреї мали змогу привітатися з Єпископом Рима.
Блаженніший Святослав подарував Папі ікону святого Йосафата, написану на батьківщині святого Йосафата – у місті Володимир-Волинський, яку привіз владика Йосафат (Говера), Екзарх Луцький, повідом­ляє Радіо Ватикану.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8204 / 1.54MB / SQL:{query_count}