Допоможемо ближнім

“Пошта” і далі розповідає, в які соціальні організації можна принести вживані одяг і взуття для потребуючих

Наводячи вдома лад, можна знайти не лише безліч непотрібного одягу, а й інших, не менш корисних речей, які просто шкода викинути (посуд, постіль, дитячі іграшки, будівельні матеріали). “Пошта” продовжує розповідати, куди можна віддати речі та одяг, які ви вже не використовуєте в побуті.  

Нагодувати і зігріти безхатьків

Щопонеділка о 20.00 з ініціативи християнської молоді в приміщенні спільноти “Світлиця” поблизу храму святих Ольги та Єлизавети, що на пл. Кропивницького, 1, проводять благодійні зустрічі для малозабезпечених і безхатченків. 
Тут потребуючі отримують їжу, необхідний одяг. Усе починається зі спільної молитви, після якої волонтери роздають страви, гарячі напої. Проте основна мета заходу – не лише нагодувати цих людей, але й дати їм духовну поживу. Після трапези показують відеоролики про взаємодопомогу та добро, працю і наполегливість, довіру до Бога і любов, тобто про ті цінності, які повинні бути основними орієнтирами для кожного християнина. Завершується зустріч настановою і словами священнослужителя.
“Зараз маємо найбільшу проблему зі взуттям, адже воно дуже швидко зношується. Беремо одяг і чоловічий, і жіночий. Потреби змінюються відповідно до сезону – влітку потрібне одне, взимку інше. Зараз збираємо теплі речі. Головне, аби одяг був у хорошому стані, не подертий, зі справними застібками. Якщо це куртка, наприклад, то бажано, аби був цілим замок. Адже ремонтувати чи зашивати речі ці люди просто не мають чим. То не повинен бути вишуканий одяг, вбрання дуже великих чи дуже малих розмірів. Найбільше потрібно чоловічого одягу, бо безхатченками є переважно чоловіки. Не відмовимося і від продуктів”, – запевняє волонтер Оксана. 
З безхатьками проводять соціальну роботу. Якщо людина хоче вийти з кризової ситуації, волонтери скеровують її до реабілітаційного центру “Наша хата”, що поблизу Дрогобича. Варто зазначити, що ця акція дала певні результати: за майже рік уже кілька людей знайшло роботу, змінило спосіб життя.
Допомогти цим людям може кожен! Для цього потрібно зателефонувати Оксані на номер (096) 473 6543. Речі можна приносити до храму святих Ольги та Єлизавети (пл.  Кропивницького, 1).

“Соціальна комора”

Відділ соціальної роботи Сихівського району Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з Центром опіки сиріт втілили в життя благодійний проект “Соціальна комора”. Він має на меті матеріально допомогти сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.
“Соціальні працівники, відвідуючи підопічних, інформують їх про те, що можна звернутися до нас та отримати необхідні речі. Проект діє уже давно. Спочатку до нього долучалися родини наших працівників, які приносили різноманітний одяг, взуття. Згодом долучилися й інші небайдужі люди. За допомогою до нас звертаються самотні матері, старші люди, сім’ї, які опинились у кризових ситуаціях, неповносправні. Є такі, які приходять щосезону, аби оновити свій гардероб”, – розповідають організатори благодійного проекту.
У зв’язку із наближенням зими організатори в рамках проекту “Соціальна комора” розпочали акцію зі збору теплих речей. Під час неї потребуючі сім’ї отримають зимовий одяг і взуття для дітей. Це допоможе вберегти малечу від переохолодження та простуди у холодну пору. 
“З приходом осені необхідно правильно підбирати одяг, оскільки для здоров’я дитини однаково шкідливі як переохолодження, так і перегрівання. Не варто забувати і про зручність взуття. Дитину потрібно навчати здоровому способу життя. Аби забезпечити всі потребуючі сім’ї з дітьми необхідним одягом, просимо небайдужих людей долучитися до нашої акції та допомогти одягом, взуттям, іншими предметами гардеробу, передаючи його в “Соціальну комору”, – повідомляє начальник відділу соціальної роботи Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Максим Годяк.
Акцією організатори планують охопити близько 100 дітей.
Кожен, хто хоче допомогти потребуючим, може принести необхідні речі на адресу: вул. Зубрівська, 9 або зателефонувати на номер 221 77 21. Сюди ж можуть звертатись усі сім’ї, яким необхідний дитячий одяг.

Виручити обласні інтернати

Найбільше у сім’ях назбирується саме дитячого одягу, адже наймолодші їх члени швидко ростуть і не встигають зносити своїх речей. Тому батьки звертаються до міських дитячих будинків чи шкіл-інтернатів із пропозицією віддати ці речі їм. 
Часто буває так, що до одних дитячих будинків ледь не черга благодійників вишиковується, а про інші (менш відомі чи ті, що поза межами великих міст) просто не знають. Трапляється, що у більш відомих дитячих закладах можуть і відмовитися приймати одяг. Тому краще обирати невеликі дитячі будинки чи школи-інтернати, які розташовані за межами міста. Там радітимуть кожній речі. 
Зокрема, львівські пластуни запрошують долучитись до акції “Миколай для дітей зі Сколівської школи-інтернату”. Уже п’ятнадцятий рік поспіль вони опікуються цим закладом, в якому навчається і проживає близько 200 дітей віком від 6 до 17 років.
“У нас є активні організатори та відпрацьована ефективна система проведення акції. Та завжди виникає проблема з недостатньою кількістю речей для діток, адже люди зазвичай не можуть повністю задовольнити потреб сироти. Тому нам необхідний зимовий одяг, білизна, шапки, шалики, рукавиці, взуття, засоби гігієни, іграшки, канцелярські товари, спортивний інвентар.
Враховуючи малі фінансові можливості, просимо про фінансову допомогу, яку використаємо на закупівлю додаткових речей для сиріт і на транспорт. Також просимо зголошуватись тих, хто бажає взяти листи дитини та спакувати їй подарунок”, – наголошує організаторка акції Ярина Закутинська.
Охочі допомогти фізично, матеріально чи морально можуть телефонувати на номер (063) 30 91 418 (Ярина) чи писати на електронну адресу: jarka2007@rambler.ru

Речі для потребуючих

Одним із соціальних проектів Львівського Карітасу від Української греко-католицької церкви є пункт видачі гуманітарної допомоги. Сюди можуть звернутися усі, хто потребує одягу чи інших речей. Також тут приймають речі від небайдужих львів’ян. 
“Приймаємо все. Але, наголошую, речі повинні бути чистими, у хорошому стані, не подертими, зі справними застібками. А то часто буває так, що люди приносять геть зношений, брудний одяг, надщерблений посуд, подерту постіль. Неприємно казати людині, яка витратила свій час, що ми не можемо прийняти такі речі. У спеціальному приміщенні є стелажі, на які працівниця викладає усе, що принесли в пункт. Після цього потребуючі можуть взяти для себе те, що їм необхідне. Беруть усе, бо декому навіть посуд нема за що купити, не те, що одяг”, – розповідає працівниця Львівського Карітасу Мирослава. 
Аби віддати речі, потрібно попередньо зателефонувати на номер 272 08 44. Пункт видачі гуманітарної допомоги діє по п’ятницях за адресою: вул. Донецька, 40.

Контейнери для благодійності

Спільнота взаємодопомоги “Оселя” за фінансової підтримки Фонду Гері Боумена ініціювала встановлення у Львові спеціальних контейнерів. Їх можна буде знайти з 6 листопада. 
“Для того, щоб людям було зручніше віддавати речі і щоб не викидали на смітник тих, які ще можуть послужити іншим, “Оселя” встановила у місті спеціальні контейнери, куди можна покласти одяг, взуття, книги. Такі контейнери вже багато років стоять у всіх містах за кордоном. Так люди мають можливість поділитися з бідними тими речами, які їм вже не потрібні. У Львові, а також в Україні, це перші контейнери для одягу”, – розповіли в “Оселі”.
Контейнери будуть розташовані біля церкви Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові (проспект Червоної Калини, 70) та біля Музею ідей на вулиці Валовій, 18-а.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7310 / 1.62MB / SQL:{query_count}