Якою повинна бути настільна лампа для школяра?

“Наша Настуся вчиться у п’ятому класі. Робить домашні завдання, як правило, при штучному освітленні. Аби дитина не псувала собі зір, вирішили хоч якось цьому зарадити – купити настільну лампу. Скажіть, будь ласка, якою вона повинна бути?”

Ірина Сало, м. Львів


Всеволод Радомський, дитячий офтальмолог:
– Настільна лампа є головним атрибутом робочого місця як дорослих, так і дітей, тож повинна добре освітлювати робочу поверхню, захищати очі від прямого потрапляння світла. 
Обираючи настільну лампу, найперше зверніть увагу на форму плафона. Найкраще, якщо він буде трапецієподібним: вужчим біля основи і ширшим угорі. Така настільна лампа забезпечить комфортне освітлення приміщення, зокрема робочого стола, зошита і підручника. Не варто купувати такі, що мають плафони яскравих кольорів! Вони відволікатимуть дитину від виконання домашніх завдань. 
Бажано, аби плафон був зеленим, – цей колір заспокоює і врівноважує. Якщо ж плафон із пластику, то лампа не повинна торкатися  його стінок, бо під час тривалого використання вони почнуть плавитися. Віддавайте перевагу освітлювальним приладам із матовими жарівками.
Вибирайте настільну лампу зі штативом, який добре гнеться і дозволяє зафіксувати плафон в зручному положенні. Так можна регулювати освітленість поверхні стола. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7436 / 1.53MB / SQL:{query_count}