Чому дитина малює страшилки?

“Моєму синові п’ять років. Останнім часом він почав малювати різні страшилки – буревій, що зриває дахи з будинків, корабель, що тоне під час шторму, автомобілі, що потрапили в аварію… Спочатку ми не надавали цьому значення, але малюнки стають щораз “агресивнішими”. Скажіть, будь ласка, чому дитина малює страшилки і як на це реагувати?”

Андріана Мисів, м. Дрогобич


Ірина Балюк, дитячий психолог:
– Такі сюжети дитячих малюнків є сигналом для батьків про порушення психоемоційного стану дитини. Не сваріть свого сина за це, бо він може замкнутися в собі, у своїх страхах! Краще разом проаналізуйте малюнок, спитайте дитину, де на ньому вона – в будинку, на кораблі, у автомобілі чи спостерігає за цим усім збоку.
Якщо син відповість, що є учасником катастрофи, це свідчить про те, що він перебуває під враженням від якоїсь негативної інформації. Це може бути сварка в сім’ї, переглянутий фільм жахів, проблеми у стосунках з іншими дітьми під час ігор надворі. 
Якщо ж дитина виступає стороннім спостерігачем, це означає, що таким чином вона намагається вихлюпнути свою агресію, образу. Імовірно, вашому синові не вистачає батьківської ласки, уваги. В будь-якому випадку потрібно спокійно поговорити з ним, з’ясувати, що його хвилює, і, звичайно ж, більше проводити часу разом, аби дитина почувалася захищеною. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7749 / 1.53MB / SQL:{query_count}