Як привчити дитину спати окремо?

“Коли дружина годувала сина материнським молоком, то спала з ним на одному ліжку. Зараз нашому малюкові вже два роки, а він і далі спить з нами, хоч у кімнаті є дитяче ліжечко. Порадьте, будь ласка, як привчити дитину спати окремо і який вік для цього найоптимальніший?”

Олег Миронів, м. Львів


Звенислава Кечур, лікар-психотерапевт:
– Конкретних рекомендацій, як привчити дитину спати окремо від батьків, не існує. Тут знадобляться виховні моменти. Найчастіше це питання цікавить татусів, адже вони не можуть спати з дружинами, боячись ненароком придавити малюка, і дуже часто “переселяються” на інше ліжко… 
Добре, як­що малюк спить у дитячому ліжечку від народження. Якщо ж процес затягнувся і дитина звикла спати з батьками, це стресова ситуація для всієї родини: батьки почуватимуться винними у тому, що заборонили дитині спати зі собою, а в дитини почнуться істерики. Тож  потрібно набратися терпцю і пам’ятати, що все це заради малюка.
У вашому випадку можна спробувати знайти компромісні рішення, наприклад, поставити дитяче ліжечко поблизу свого і вночі перекладати на нього дитину. 
Якщо однорічний малюк робить перші самостійні кроки, в яких домінує “я сам”, то ближче до двох років починається фаза “повернення до мами”. Батькам все одно доведеться через це пройти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7515 / 1.53MB / SQL:{query_count}