Час готуватися до ЗНО

З 1 листопада розпочнеться реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання, яка триватиме до кінця місяця

Традиційно у листопаді майбутні абітурієнти вже можуть брати активну участь в підготовці до незалежного тестування. Найперше це пов’язане з відкриттям реєстрації на пробну сесію ЗНО, що відбудеться в березні наступного року. А вже у січні розпочнеться реєстрація учасників на основні тестування. 
Торік у пробному тестуванні взяло участь майже 10 тисяч абітурієнтів. Цього року експерти прогнозують таку ж кількість. Пробне тестування – платне, абітурієнтам доведеться викласти за нього 89 гривень.

Правильно обрати предмети

Традиційно пробне ЗНО проведуть упродовж двох сесій – 22 і 29 березня. Учасники зможуть взяти участь тільки в одному з пропонованих в той чи той день тестувань.
“Неможливо бути присутнім фізично на двох предметах одночасно. Та в нашій практиці траплялися випадки, коли людина реєструвалася на пробне тестування з предметів, які були поставлені в один день. І до нас мали претензії: чому реєстрацію зарахували тільки на один предмет, якщо заплатили за два? В такому випадку з другого потрібно отримати тестовий зошит, але чи доцільно таким способом купувати той зошит за 89 гривень?” – запитує директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк. 
Перелік предметів, з яких писатимуть тести, незмінний як на пробну, так і на основну сесії. Більшість предметів перекладуть мовами нацменшин. Всі учасники пробного тестування отримають інформацію з правильними відповідями до бланків типу А та схеми оцінювання завдань із розгорнутою відповіддю (бланків типу Б). 
Учасники пробного зовнішнього незалежного оцінювання матимуть доступ до сервісу з визначення своїх результатів пробного ЗНО за шкалою 100 – 200 балів серед результатів інших учасників. “Учасники пробного тестування впевненіше почуваються на основній сесії, адже відтворюються всі умови проведення ЗНО. В аудиторії працює 15 осіб, кожен сидить за окремою партою, кожен отримує тестовий зошит і бланк відповідей”, – веде далі директор ЛРЦОЯО. 

Як зареєструватися

Зареєструватися на пробне тестування можна з 1 по 30 листопада. Для цього потрібно:
– зайти на сторінку реєстрації на пробне тестування;
– заповнити на ній реєстраційну форму;
– вибрати предмети пробного тестування;
– з інформаційної сторінки (“особистий кабінет” учасника ПЗНО) роздрукувати квитанцію на оплату вартості послуг для проведення пробного тестування;
– на основі цієї квитанції здійснити оплату в установах будь-якого банку України;
– роздрукувати за­про­шення-перепустку, де вказані час і місце проведення пробного тестування.
Для успішної реєстрації абітурієнтам необхідно вказати прізвище, ім’я, по батькові, номер контактного телефону, місце постійного проживання, перелік предметів пробного ЗНО та мову, якою абітурієнт хоче складати тести.
“Кожен, хто вчасно оп­латить послуги, стане учасником пробного тестування. Не потрібно висилати жодних квитанцій – звіт про оплату послуг надходить автоматично впродовж семи днів. І навіть якщо хтось зареєструється в останній день, 30 листопада, але встигне цього ж дня здійснити оплату, стане учасником пробного ЗНО. Та вже 1 грудня програму реєстрації закриють!” – пояснює Лариса Середяк. 
Квитанцію про оплату послуг належить зберігати до пробного тестування, адже це один з обов’язкових документів, який потрібен для того, аби вас пропустили на пункт тестування. Окрім нього, потрібно мати паспорт чи свідоцтво про народження, довідку зі школи з фотокарткою і  запрошення-перепустку (її треба роздрукувати з “особистого кабінету” учасника ПЗНО).

Готуватися можна в інтернеті…

Ще з вересня більшість майбутніх вступників починають готуватися до написання тестів. Перш за все потрібно ознайомитися з програмами обраних дисциплін. Основним джерелом підготовки до тестувань є підручники з грифом Міністерства освіти та науки України. 
Не варто купувати збірників, адже в них можуть бути помилки. Директор ЛРЦОЯО радить використовувати матеріали, розміщені на сайті lvtest.org.ua, адже тут поданий повний перелік історичних постатей, пам’яток архітектури і культури, що будуть у тестових завданнях. 
Окрім цього, на сайті представлені тренувальні тестування. “Уже сьогодні всі абітурієнти мають змогу активно тренуватися на нашому сайті, зайшовши на спеціальну вкладку “Тренувальне онлайн-тестування”. В цій програмці представлені завдання з тестів минулих років. Їх постійно доповнюють та оновлюють. Тож кожен, хто має комп’ютер і доступ до інтернету, може таким чином перевірити свої знання”, – каже директор ЛРЦОЯО.

…і з допомогою телефону 

Як зазначає фахівець, двоє львівських студентів створили спеціальну програму TestTerra для смартфонів, за допомоги якої теж можна перевіряти свої знан­ня. Наразі це тестування з української мови і літератури та історії України. В майбутньому програму доповнять тестами з біології та географії.

Найпоширеніші питання щодо пробного ЗНО-2014:

1. Як довідатися, що мене зареєстрували на пробне ЗНО?
Повідомлення про те, що Вас зареєстровано на участь у пробному ЗНО, буде розміщене в “особистому кабінеті” на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти. Це має бути повідомлення про те, що кошти надійшли у повному обсязі.
2. Якщо я прописана в одній області, а проживаю в іншій, де мені треба проходити пробне ЗНО – за місцем навчання чи за місцем прописки?
Ви маєте право проходити пробне ЗНО там, де вам зручно. Тобто можна скласти пробне тестування за місцем фактичного проживання.
3. Чи можуть учні 9 класів брати участь у пробному ЗНО?
У ПЗНО-2014 участь можуть брати всі охочі. Але треба зважити на те, що в пробних тестах будуть завдання за повний курс вивчення предмета в школі. Тобто будуть питання з тем, які вивчають у 10 і 11 класах. 
4. Чи існують пільги, що дозволяють безкоштовно чи за меншу вартість скласти пробне ЗНО?
Ні. Пільгові ціни для проходження ПЗНО не передбачені. Участь у ПЗНО здійснюється на основі добровільного рішення його учасника, а організація і проведення – коштом фізичних та юридичних осіб.
 Міністерські тести для школярів                  
З 12 листопада до 12 грудня в усіх школах країни розпочнеться моніторинг якості знань учнів. Його проведення ініційоване Міністерством освіти та науки України і, за визначенням ідеологів, має на меті оцінити стан системи освіти та отримання об’єктивної інформації про якість освіти в початковій і основній школі. 
Передбачається, що учні 5-х класів писатимуть моніторингові тести з п’яти навчальних предметів – математики, української мови, предмета “Я і Україна”, іноземної та російської мов. Учням 10-х класів доведеться написати 10 моніторингових тестів з української мови, алгебри, біології, іноземної мови, хімії, історії України/всесвітньої історії, геометрії, географії, фізики та технологій. 
“Моніторинг проводитимуть за збірниками завдань, виданих Центром навчально-методичної літератури. Ці збірники потраплять у вільний продаж і міститимуть варіанти тестів та бланки відповідей. За два дні до визначеного графіком терміну, тобто за два дні до 12 листопада, ці збірники розмістять у електронному варіанті на веб-сайтах Міністерства освіти та науки України (www.mon.gov.ua), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України (iitzo.gov.ua) і Національної академії педагогічних наук України (naps.gov.ua)”, – розповідає начальник відділу департаменту з питань освіти та науки Львівської облдержадміністрації Ірина Сислюк.
Міністерські збірники захистять спеціальним голографічним елементом із золотистим тлом, на якому буде український орнамент.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7486 / 1.61MB / SQL:{query_count}