Як убезпечити школяра від нещасного випадку на дорозі?

“Ми живемо поблизу школи, в якій навчається наша Улянка. Щодня їй доводиться переходити дорогу. І хоча неподалік встановили світлофор, не раз бачила, як діти на нього не реагують. Як убезпечити школяра від нещасного випадку на дорозі?”

Оксана Сеньків, м. Львів


Галина Лемішко, старший інспектор управління ДАІ у Львівській області:
– Найперше, переходячи дорогу, потрібно показувати дітям власний позитивний приклад, адже школярі молодшого шкільного віку найчастіше копіюють поведінку батьків. Тому тато і мама повинні самі додержувати Правил дорожнього руху. Крім того, треба щодня нагадувати дитині основні правила для пішоходів, пасажирів і велосипедистів. 
Найчастіше на Львівщині травмуються діти-пасажири. Тому батьки повинні пам’ятати – крісло біля водія найбільш небезпечне, це не місце для дитини до 12 років або ж нижчої за 145 сантиметрів. Найкраще садити школяра на заднє сидіння з правого боку, обов’язково використовуючи пасок безпеки.  
Дітям дошкільного віку не можна самостійно виходити на дорогу – їх повинні супроводжувати дорослі. Школярам варто щодня вранці нагадувати основні правила поведінки на вулиці. Перш за все не можна несподівано вибігати на дорогу, навіть на пішохідний перехід. Треба зупинитися і переконатися, що автомобіль теж зупинився. Дитина має побачити, що водій зауважив її, і лише після цього переходити дорогу. Якщо є світлофор, то переходити дорогу треба на зелений сигнал, знову ж таки, переконавшись, що машина зупинилася. Також не можна переходити дорогу біля транспорту, що стоїть, бавитися поблизу траси. В темну пору доби раджу подбати, аби на верхньому одязі, ранці та взутті дитини були світловідбивачі, флікери. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7332 / 1.53MB / SQL:{query_count}