Як стимулювати дитину до навчання?

“За неповні два місяці шкільної науки ми зіткнулися з проблемою – наш син Андрійко ніяк не хоче виконувати домашнє завдання. Раніше за хороші оцінки бабуся давала йому цукерки, а тепер така “плата” дитину не влаштовує. За успішно виконане завдання син хоче… грошову винагороду. Та чи варто платити дитині за зроблені уроки? Як стимулювати її до навчання?”

Оксана Бурчак, м. Львів


Наталія Коцко, вчителька початкових класів: 
– Нині багато батьків стимулюють своїх дітей до навчання грошовими винагородами. І варто зазначити, що такий метод спрацьовує, проте негативно впливає на дитину, адже з раннього віку вона починає розуміти, що все на світі можна купити! Найбільш популярним тепер є ігровий метод стимулювання. Можна, до прикладу, зробити настінний календар і зазначати в ньому успіхи школяра. Або створити окремий щоденник, в якому за гарні оцінки клеїти барвисті картинки. Коли у щоденнику назбирається певна кількість тих наліпок, дитина отримає цікавий і корисний подарунок. Але не гроші!
Найголовнішим стимулом для навчання має бути похвала, навіть якщо у школяра проблеми із навчанням, за кожний незначний успіх його треба хвалити. Та робити це слід обережно, аби дитина не зазналася.
Після школи дайте своєму синові відпочити. Досить однієї-двох годин, аби він знову набрався сил і взявся за виконання домашнього завдання. Завжди слід починати з найважчого уроку – поки увага найвища. Ті предмети, які дитина знає ще з дитсадка, наприклад, малювання, можна залишити наостанок, коли рівень зосередженості почне знижуватися.
17.02.2015 15:12
http://vk.com/id41528079

Цікаво про плату дитині за оцінки описано у 1-ому номері журналу Експеримент www.experyment.com.ua До речі, дуже цікавий україномовний журнал, який нещодавно вийшов.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7566 / 1.57MB / SQL:{query_count}