Мамо, можна я ще трішки посплю?

Аби понеділок не був важким для школяра, у вихідні варто дотримуватися звичного режиму дня. Важливі поради для батьків від дитячого психолога

У вихідні чи не кожній мамі хочеться пожаліти, чимось потішити свого школярика, дати йому можливість відпочити, довше поспати, розслабитися. Але настає понеділок, і дитина ніяк не хоче зранку вставати, йти до школи… 
Тож, аби перший день тижня не був важким для сина чи доньки, варто запровадити режим дня, що допоможе уникнути перевтоми і забезпечить високу працездатність. Не варто порушувати його і в суботу та неділю!
“Вихідні – час відпочинку. Однак це не означає, що в суботу і неділю треба тільки розважатися. Зламати звичний добовий “стереотип”, порушити вироблений рефлекс легко, а відновити важко. Через те вихідний день школяра не повинен аж надто відрізнятися від інших днів тижня”, – розповідає “Пошті” дитячий психолог Ірина Балюк.
До режиму дня дитини повинна обов’язково входити ранкова гімнастика! І немає в цій справі кращого помічника, ніж тато, який робить вправи поруч
У вихідні школярик мусить вставати не пізніше, ніж у будні. Можна дозволити йому поспати максимум на півгодини довше, проте аж ніяк не до обіду!
До режиму дня дитини повинна обов’язково входити ранкова гімнастика! Вона зміцнює здоров’я, допомагає остаточно прокинутися, дає заряд бадьорості на увесь день. Перевагу варто віддавати вправам, що впливають на різні групи м’язів. Виконувати їх треба у визначеній послідовності: потягування, вправи для рук і плечового пояса, тулуба, ніг. Наостанок можна пострибати і трішки побігати. Тривалість зарядки залежно від віку повинна становити від десяти хвилин до півгодини. Вправи мають поступово ускладнюватися, а темп рухів ставати щораз швидшим. Комплекси вправ бажано змінювати кожні сім-десять днів. Під час їх виконання варто відчинити вікно або кватирку.
Уроки найкраще робити в суботу по обіді
“Привчати дитину до режиму дня необхідно змалечку. Головне, аби поруч були дорослі, які на власному прикладі показували б, як його належить дотримуватись. Немає кращого помічника у виконанні ранкової гімнастики, аніж тато, який робить вправи поруч. Не варто залишати дитині страви на обід, сподіваючись, що вона сама з’їсть їх у встановлений час. Режиму дня мають додержувати всі члени сім’ї!” – наголошує дитячий психолог.
Сніданок, полуденок, обід, підвечірок і вечеря повинні бути в той самий час, що й у будні. Тільки завдяки дотриманню режиму харчування налагоджується робота шлунково-кишкового тракту, добре перетравлюється їжа, засвоюються корисні речовини. Тільки тоді школяр їстиме із задоволенням та не нарікатиме на поганий апетит! 
Якщо після уроків дитина звикла гуляти на вулиці, то у вихідні теж повинна виходити у двір в той самий час. Особливим днем для школяра є неділя. Вона має бути присвячена виключно відпочинку, а не виконанню домашнього завдання. Зі слів дитячого психолога, уроки найкраще робити в суботу по обіді, а тим, хто вчиться в другу зміну, – у понеділок зранку. 
Сніданок, полуденок, обід, підвечірок і вечеря повинні бути в той самий час, що й у будні
“Неділю найкраще провести на свіжому повітрі. Цікаві екскурсії, нетривалі походи, прогулянки всією родиною, мандрівка за місто – все це дає чудовий заряд позитивних емоцій на весь тиждень! Однак, “заповнюючи” неділі іграми та фізичними вправами, не варто допускати того, аби дитина надмірно втомлювалася. Втома повин­на бути легкою та приємною, яка швидко минає і приносить тільки користь. Якщо ж дитина сполотніла, стала млявою, у неї почала боліти голова – ви перестаралися!” – веде далі співрозмовниця. 
У неділю можна піти у кіно, до театру чи музею, почитати цікаву книгу. Правильне чергування різних видів діяльності, регулярний відпочинок на свіжому повітрі – все це сприяє нормальному розвиткові нервової системи і забезпечує добру працездатність протягом усього наступного тижня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7814 / 1.56MB / SQL:{query_count}