Вступна кампанія-2013: ажіотаж починається

Львівські виші лідирують за кількістю поданих абітурієнтами документів. Майбутні студенти активніше формують електронні заявки

фото: Андрій Польовий
Цього тижня в приймальних комісіях вишів людно – вступники нарешті змогли видрукувати свої результати тестувань із сайта Українського центру оцінювання якості освіти та сформувати пакет документів, необхідних для вступу до ВНЗ. Тож у коридорах вишикувались довжелезні черги із абітурієнтів та їхніх батьків.
“Уже з восьмої години перед аудиторією, де приймають заяви, утворюються черги з двадцяти-тридцяти абітурієнтів. І це не враховуючи батьків, які приїжджають разом із ними”, – розповідає “Пошті” працівниця приймальної комісії Львівського національного університету ім. І. Франка Наталя.
Що цікаво, більшість майбутніх студентів – дів­чата. Хлопці віддають перевагу поданню документів через інтернет. Як і кожного року, атмосфера перед кабінетами, де реєструють документи, напружена. Батьків до приміщення, в якому перевіряють документи та пишуть вступні зая­ви, не пускають. Та це їх не спиняє, і вони намагаються консультувати своїх дітей із коридору.
 
 фото: Андрій Польовий
“У кожному закладі по-різному: то можна заходити із батьками, то не можна. Та найкращі умови подання документів у Національному університеті “Львівська Політехніка” – в одному кабінеті можна здати документи на різні спеціальності. А в інших мусиш аудиторіями бігати, шукати, що й куди нести”, – нарікає мама абітурієнтки Оксана Маринюк. “Ми вже дві години чекаємо у черзі, прибігли по обіді з Академії друкарства і хочемо встигнути подати документи на історичний факультет. Перед нами було багато вступників, а після нас уже мало хто чергу займав”, – кажуть сестри Оля та Іванка. 
Натомість Аня, що прийшла за годину до завершення роботи приймальної комісії, змогла швидко, без черги здати документи. “Ввечері уже меншає абітурієнтів, адже багато хто добирається з інших міст, аби встигнути здати все швидко”, – веде далі Наталя, працівниця приймальної комісії ЛНУ ім. І. Франка.
За перший тиждень вступної кампанії до вищих навчальних закладів України 200 тисяч абітурієнтів подали понад 600 тисяч заяв. У приймальних комісіях зазначають, що з 1 липня вступники могли без особливих зусиль подати документи. Та вже цього і наступного тижня у вишах очікують ажіотажу, адже абітурієнти, які проходитимуть творчі конкурси чи складатимуть вступні іспити, повинні здати документи до 20 липня!

Електронному вступу довіряють 

“Цього року абітурієнти мають право комбінувати традиційну (паперову) форму подачі заяв і електронну, тобто подавати заяви до одних вищих навчальних закладів особисто, а до інших у електронній формі. Варто зазначити, що майбутні студенти почали більше довіряти електронному вступу, активно використовуючи можливість подання заяв через інтернет”, – розповідає координатор громадського спостереження за вступною кампанією у Львівській області від громадянської мережі “Опора” Наталія Радиш. 
Станом на понеділок, 8 липня, майже 36 тисяч осіб подали 188,8 тисячі заяв до вишів через всесвіт­ню мережу. Найбільше елект­ронних заяв формують до Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Що цікаво, друге місце за кількістю прийнятих заяв через інтернет посідає Львівський національний університет ім. І. Франка. На восьмому місці – Національний університет “Львівська політехніка”.
Друге місце за кількістю прийнятих заяв через інтернет посідає Львівський національний університет ім. І. Франка. На восьмому місці – Національний університет “Львівська політехніка”
Якщо вступник зареєстрував свою заяву в електронному вигляді, йому уже не потрібно нести документи до приймальної комісії. Після відправлення заяви на вступ до вищого навчального закладу необхідно дочекатися відповідного повідомлення. Тобто заява може бути допущена чи не допущена до конкурсу. Реєстрація в інтернеті займе до години часу, натомість, аби особисто подати документи, доведеться витратити щонайменше день. 

Пільговики мусять стояти у черзі

Та не всі абітурієнти зможуть скористатися можливістю подання документів через всесвітню мережу!
Нагадаємо, що майбутні студенти, які мають підстави для особливих умов зарахування, не можуть подавати вступну електронну заяву. Це:
– пільгові категорії, 
– особи, що мають право на позачергове зарахування; 
– особи, що мають додаткові бали за підготовчі курси чи призові місця на олімпіадах; 
– особи, що не проходили ЗНО і мають право складати вступні іспити; 
– охочі вступити на заочну форму навчання.
Цього року абітурієнти мають право подавати документи до п’яти навчальних закладів, а в самому виші – на три спеціальності. Відповідно кожен навчальний заклад запроваджує власні правила подачі документів: в одних реєструють документи на три напрямки одразу, в інших – на кожен напрямок окремо; в одних усі документи приймають у одному приміщенні, в інших доводиться бігати корпусами.

 До теми                                             
Необхідні бали для вступу
Окрім цьогорічних результатів ЗНО, вступники можуть подавати сертифікати за 2008, 2009, 2010, 2011 і 2012 роки. Конкурсний бал складається із суми балів сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання, середнього бала документа (додатка до атестата) про здобуття повної загальної середньої освіти та додаткових балів. Однак мінімум, який необхідно набрати з профільних предметів, не може бути меншим за 140, а з непрофільних – за 124. І що важливо – вищий навчальний заклад має право встановлювати свій мінімальний прохідний бал для профільної дисципліни на кожний напрямок підготовки.
Та, як повідомляють в Українському центрі оцінювання якості освіти, майже 90 тисяч абітурієнтів не набрали мінімального бала із зовнішнього незалежного оцінювання. Притім найбільша кількість осіб, що не подолали цього мінімуму, – серед вступників, які писали тести з української мови та літератури (26,6 тисячі), історії України (14,2 тисячі), математики (13,3 тисячі). Незважаючи на таку невтішну ситуацію, абітурієнти, які мають низькі бали, теж намагаються вступати до вишів, обираючи платну або заочну форми навчання. Та чи стануть вони студентами – невідомо.
Усі заяви вступників (і електронні, і паперові) реєструють у Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБПО). Відстежувати своє місце у рейтинговому списку можна зайшовши на сайт Інформаційної системи “Конкурс”. Наразі всі сайти працюють справно, проте, як буде далі, спрогнозувати важко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7737 / 1.61MB / SQL:{query_count}