Християни у побудові Європи

УГКЦ уп’яте буде представлена на європейському форумі парафій

Цього року 7-12 липня уже вп’яте делегація Фонду святого Володимира візьме участь у Колоквіумі європейських парафій, який відбудеться на Мальті. Темою зустрічі представників католиків різних країн цього разу стане “Християни у побудові Європи. Мужність свідчити віру в сучасному світі”.
Рух християнських парафій під назвою (СЕР) – Колоквіум європейських парафій – започатковано 1961 року в Європі. Кожні два роки представники католиків різних країн Європи збираються на конгрес, у якому беруть участь священики, чернецтво, єпископи і миряни, аби замислитися над такими питаннями: як бути добрими християнами у сучасному світі, як зберегти та передати віру наступним поколінням, як ділитися своїм досвідом і свідченнями та шукати нових форм євангелізації.
Із 2005 року завдяки ініціативі сестри- студитки Доріс Кюстерс у цих форумах бере участь делегація Фонду святого Володимира від УГКЦ. Наступний Колоквіум планують провести у 2015 році в Лізьє (Франція).Як зазначила Леся Крип’якевич, досвід попередніх конгресів дуже знадобився у плануванні соціальних проектів Фонду, а тема цьогорічного форуму дає нашій делегації можливість поділитися цінним досвідом свідчення віри в різних умовах. Саме при Фонді святого Володимира за підтримки Федерального фонду Німеччини EVZ здійснюється програма “Місце зустрічі – діалог”, в рамках якої реалізується один із проектів “Діалог поколінь”.
Мета проекту – створення мережі світлиць для зустрічей людей старшого покоління, на долю якого випало чимало поневірянь, з молоддю для передачі живих свідчень про терор та приниження гідності особи в період різних репресивних систем. Молоді люди, спілкуючись із очевидцями, отримують свідчення віри та за допомогою сучасних технічних можливостей записують їх. Вже відбулося кілька таких зустрічей –  “Різдво в неволі”, “Гідність в негідних обставинах”, “Мужність свідчити віру у сучасному світі”. А нещодавно, відзначаючи День в’язня, учасники проекту відвідали місця терору та колишні концтабори у Львові.
Маршрут починався біля тюрми на Лонцького та пролягав через Цитадель, музей Романа Шухевича в селищі Білогорща, Меморіал жертв тюрем НКВД 1941, Янівський концтабір та цвинтар. Також ще одна група екскурсантів, що входять до цільової програми проекту “Діалог поколінь”, здійснила подорож за маршрутом “Львів – с. Потелич – с. Деревня – Львів”. Зокрема, у с. Потелич діє меморіал, де перезахоронюють останки німецьких вояків з усієї Західної України, а в с. Деревня, місці священицького служіння о. Маркіяна Шашкевича, вшанували його пам’ять.
Щире зацікавлення роботою Фонду у цьому напрямку висловлює і Блаженніший Любомир Гузар. Його далекоглядність стосовно напрямків розвитку УГКЦ вималювала живу участь Церкви в соціальних проектах, створених мирянами. Він не шкодує часу на зустрічі з молоддю, виступи по телебаченню і радіо, запис дисків, скеровуючи суспільство на важливі для формування нації напрямки.
Він був учасником зустрічі “Мужність свідчити віру у сучасному світі”, а цими вихідними зустрівся із представниками Фонду, аби своїм досвідом допомогти найбільш оптимально використати можливості форуму європейських парафій на Мальті.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8685 / 1.55MB / SQL:{query_count}