А ми на море!

Куди варто поїхати цього літа та у скільки це обійдеться. “Пошта” склала топ-7 найпопулярніших місць відпочинку за кордоном

фото: look.com.ua
Ви ще не вирішили, де будете відпочивати цього літа? Не біда, адже ще не пізно вибрати курорт до душі і по кишені. Не обов’язково відпочивати у розпал сезону, особливо якщо не любите спеку. Можна кудись поїхати і в оксамитовий сезон – так дешевше і спокійніше.
Ви можете витратити на відпочинок скромну суму і не знаєте, чи вистачить її вам хоча б на щось? Не хвилюйтеся! Все не так дорого й недосяжно, як здається на перший погляд. “Пошта” пропонує власний рейтинг популярних і екзотичних країн-курортів та екскурсійних турів. Сподіваємося, ви зможете вибрати щось для себе.
Очолює рейтинг “Пош­ти” Греція. У туристичних агенціях кажуть, що ця країна останнім часом стала потужним гравцем на ринку і вабить туристів помірною ціновою політикою. До того ж нещодавно у Львові відкрили візовий центр цієї країни. Тут сезон триває від кінця квітня до кінця вересня. У вересні – оксамитовий сезон. Ціна. Дев’ять-десять днів відпочинку у Греції обійдуться приблизно в 500 євро. У вартість входить авіапереліт, харчування та проживання в готелі. У Греції, як і в Туреччині, популярна система харчування “все включено” або сніданки і вечері. Це ви мусите обрати самі. Так само можете вибрати до вподоби готель та місце відпочинку. Популярними є острови Кріт, Родос та Тасос.
На другому місці – Болгарія. Відпочинок у цій країні справді доступний. Також немає проблем із доїздом – на курорт можна летіти літаком, їхати автобусом чи автомобілем. Ціна. За десять днів відпочинку (харчування враховане) доведеться викласти приблизно 300-350 євро. Плюс витрати на дорогу (залежить від того, який вид транспорту ви оберете). Як розповіли “Пошті” у туристичних агенціях, відпочинок у Болгарії може бути ще дешевшим.
Українці їдуть до цієї країни на власному авто, а вже там шукають житло. Здебільшого поселяються у приватному секторі. Турагенції теж пропонують клієнтам відпочинок у приватному секторі й готельну базу (від двох до п’яти зірок). Всі туроператори запевняють: відпочинок у Болгарії недорогий та комфортний. Крім того, можна відмовитися від готельної їжі та харчуватися самому. Це не так вже й дорого.
Нещодавно прославленій політичними подіями Туреччині в рейтингу “Пошти” віддаємо третє місце. Турецькі курорти популярні завдяки незрівнянному сервісу та системі аll-inclusive resort, тобто “все включено”. Щоправда, у туристичних агенціях визнають: попит на відпочинок у Туреччині трохи зменшився. Очевидно, через акції протесту місцевого неселення. Ціна. Десять днів відпочинку коштують 600-700 доларів. У вартість входить трансфер, проживання і система харчування аll-inclusive resort. Експерти з туризму певні: у співвідношенні ціни та якості Туреччині поки немає рівних!
На четвертому місці розташувалася Чорногорія. Зауважте, українцям, аби відвідати цю країну, віза не потрібна! Ціна. Десять днів у Чорногорії – 350 євро. Це без харчування, але з перельотом. Із харчуванням – 550 євро. Туроператори зазначають: якщо порівнювати Чорногорію та Грецію, то Греція все ж популярніша.
 До теми                                          
Відпочиваємо у Криму
Мінімальна ціна відпочинку на кримському узбережжі цього літа – від 40 грн з людини на добу. За ці гроші власники житла пропонують місце у кімнаті без особливих зручностей та кондиціонера. Кімнати зі зручностями коштуватимуть вже від 150 грн за добу, інформує УНН.
Квартиру в Судаку, Алупці, Ялті можна винайняти за 160-800 грн за добу,  залежно від відстані до моря. У приватному секторі житло коштує дещо дешевше. У Миколаївці під Сімферополем, наприклад, однокімнатний будиночок можна винайняти за 40-50 грн на добу.
У пансіонатах Судака, Ялти, Алупки ціни не такі демократичні. Тут вартість житла становить від 650 грн за добу, залежно від сезону. Проте такі пансіонати побудовані за принципом “all inclusive”. У них є кондиціонер, холодильник, телевізор, а також інші блага.
На популярних курортах ціни можуть перевищувати мінімальні у кілька разів. А в липні та серпні вартість проживання збільшується в середньому ще на 10-20%.


Останньою у п’ятірці найпопулярніших місць відпочинку за кордоном є Хорватія. Це ще одна “безвізова” країна. У туристичних агенціях “Пошті” розповіли: Хорватія та Чорногорія приблизно однаково цікавлять туристів із Західної України. Ціна. Відпочинок у Хорватії, якщо порівнювати з Чорногорією, недешевий. Десять днів – 700-800 євро з перельотом і харчуванням.
Шосте місце посідає Кіпр. Ціни. Відпочивати на цьо­му острові, милуючись краєвидами та висуваючи здогадки про “кіпрські гроші” українських олігархів, можна не менше ніж за 600 євро. У вартість входить і переліт, і харчування.
На сьомому місці – Єгипет. Хороший клімат і чисте море. Але (увага!) з серпня до жовтня у Єгипті дуже-дуже спекотно, не кожен зможе це витримати. Ціни. Десять днів релаксу в Єгипті – 700 доларів. У вартість входить переїзд і харчування.

Новинки сезону-2013

Цього року люди актив­но цікавляться Кіпром, новими місцями в Хорватії. Зокрема, Задар (регіон Північної Далмації) – новинка цього сезону – дуже цікавий для наших туристів. Приваблює відпочивальників і грецький острів Пафос, адже трансфер до нього відбувається кораблем. Туристів цікавить також Словаччина, країни Прибалтики та Грузія. 

Популярні тури Європою

Відомо, що туристи із Західної України віддають перевагу відпочинку у країнах Європи. Як з’ясувала “Пошта”, найпопулярнішими країнами, які відвідують українці, є Франція та Італія. Не менш популярними є Австрія та Нідерланди. Сім-вісім днів відпочинку обійдуться приблизно в 500 євро. У вартість входять екскурсії, переїзд, проживання і сніданки в готелі. Популярною також є Іспанія та Німеччина. Це країни, ціна за відпочинок у яких становитиме від 300 до 600 євро. 
 
 фото: artleo.com
До Польщі туристи здебільшого їдуть на декілька днів. Наприклад, поїздка на вихідні до Кракова – таке подобається туристам із Західної України. Вартість – від 90 до 150 євро на один-два дні. Проте з дорогою подорож триватиме чотири дні: два – дорога і два – перебування. 
Натомість Росія, північний сусід, зовсім не цікавить галичан. Як розповіли “Пош­ті” у туристичних агенціях, до Петербурга їдуть лише для того, аби побачити білі ночі (у червні – “Пошта”). Також не популярні Сербія та Білорусія. 

Діти на відпочинку

До 12 років дитина може проживати у готелі та відпочивати безкоштовно. Деякі готелі дають знижку і дітям до 15 років. Але не в Україні – у нас знижка на відпочинок для дітей якщо і є, то незначна, не більше 200-300 грн. А от за кордоном більшість готелів приймають дітей до 12 років безкоштовно. Наприклад, проїзд до Болгарії для дитини на 10 євро дешевший, ніж для дорослого, а в готелі проживання та харчування безкоштовне для дітей до 12 років.
Також багато країн пропонують безкоштовний відпочинок для дітей, навіть якщо їх двоє.

 До теми                                           

Корисні поради туристам

Купуючи тур:
1. Поцікавтеся, чи застрахована відповідальність туроператора перед туристами і партнерами. Реєстр застрахованих туроператорів є на сайті altu.com.ua.
2. Укладайте договір на туробслуговування. Пам’ятайте: юридичний захист забезпечить тільки договір, укладений між вами і туроператором, а не між вами і посередником (турагентом). Уважно читайте договір на туристичне обслуговування, звертаючи увагу на всі пункти договору – від деталей відпочинку до  меж відповідальності туроператора.
3. Вимагайте належним чином оформлені документи (чеки, квитанції), що підтверджують оплату тур-продукта у повному обсязі.
4. Поцікавтеся можливостями додаткового страхування ризиків: від невиїзду, від втрати багажу тощо, а також збільшенням страхового покриття полісу медичного страхування і страхування від нещасних випадків. 
5. Переконайтесь у наявності авіаквитків (залізничних, автобусних), документів, що підтверджують бронювання чи оплату (залежно від туру) готелю, полісу медичного страхування та страхування від нещасного випадку, програми туру, а також інших документів, передбачених договором на туристичне обслуговування.
Перш ніж вирушити на відпочинок до будь-якої країни, переконайтеся, що маєте телефони:
– консульств України в країні тимчасового перебування; 
–  екстреної допомоги в країні тимчасового перебування, зокрема й ті, що зазначені в полісі обов’язкового страхування подорожуючих за кордон;
– приймаючого туроператора, а також туроператора в Україні.
Якщо виникла ситуація, що становить загрозу безпеці туриста за кордоном, необхідно звернутися у консульство України в країні тимчасового перебування, а також до правоохоронних органів!коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8034 / 1.63MB / SQL:{query_count}