Старт вступної кампанії-2013: на що варто звернути увагу абітурієнтові

Уже з наступного понеділка, 1 липня, в Україні розпочнеться спекотна пора для абітурієнтів та їхніх батьків – вступна кампанія.

Сьогодні вступники пишуть останній тест зі світової літератури, а до 11 липня завершиться й додаткова сесія зовнішнього незалежного оцінювання. На інформаційних сторінках абітурієнтів уже виставлені бали з української мови і літератури, математики, географії, все­світньої історії, іноземних і російської мов. Результати потрібно роздрукувати та додати до пакета документів для вступу у виш.  
Через те що підсумки тестувань оприлюднили в один день, сайт Українського центру оцінювання якості освіти працює з перебоями. Тому, аби побачити та роздрукувати свої результати, потрібно трохи зачекати. 
“Не варто панікувати через те, що немає ще всіх результатів зовнішнього незалежного оцінювання, – подавати вступні документи до вищих навчальних закладів можна до 31 липня! Найкраще це робити в середині місяця, а не в один день. Ті абітурієнти, які вирішили подавати апеляції, повинні дочекатися їх результатів, аби після цього не виникало непорозумінь”, – розповідає “Пошті” координатор громадського спостереження за вступною кампанією до ВНЗ громадянської мережі “Опора” Ольга Стрелюк. 
Фахівець каже, що не варто в перший же день бігти подавати документи на вступ до обраного вишу чи “штурмувати” інтернет-сторінку ez.osvitavsim.org.ua для оформлення електронної заяви. Не має значення, коли абітурієнт подасть заяву (1 чи 30 липня) – на місце у рейтинговій таблиці це не впливатиме! Виняток становлять вступники, яким потрібно проходити творчий конкурс, або ті, кому треба складати вступні іспити. Проте й ця категорія абітурієнтів може здавати документи до 20 липня. 
“Згадуючи минулорічний досвід, рекомендуємо вступникам особисто нести документи до приймальних комісій, а не покладатися на систему “Подання та розгляд заяв в електронній формі на участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів”. Потрібен час для того, аби система ця нормально запрацювала, щоб адміністратори вишів налагодили роботу”, – пояснює Ольга Стрелюк. 
З початком вступної кампанії у вищих навчальних закладах України розпочне роботу й телефонна гаряча лінія Громадянської мережі ОПОРА. Телефон гарячої лінії (044) 222-57-27 (працюватиме з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 19.00).
“Найчастіше до нас зверталися із запитаннями, що стосуються правил прийому документів у конкретні вищі навчальні заклади. Наголошуємо: правила прийому до ВНЗ можуть різнитися! Наприклад, в один потрібно подавати три пакети документів на три напрямки, а в інший один, – коментує співрозмовниця “Пошти”. – Варто звернути увагу й на кількість балів із профільного предмета. Виші мають право збільшувати прохідний бал. Так торік вчинив Київський національний університет ім. Тараса Шевченка – прохідний бал у ньому на юридичний факультет із профільного предмета підвищили до 150 – 170”.
Тож головне набратися терпцю – і абітурієнтам, і їхнім батькам!

На замітку вступнику

До скількох вишів можна подавати документи?
Згідно з правилами вступу, кількість закладів, у які абітурієнт має право подавати документи, залишається незмінною. Вступник може скерувати 15 пакетів документів: у п’ять вищих навчальних закладів на три різні напрямки. Зарахування відбуватиметься на основі конкурсного бала, який визначатимуть за результатами ЗНО, середнього бала шкільного атестата та додаткових балів (екзамени, творчі конкурси, курси).
Які сертифікати ЗНО можна подавати під час вступу?
Під час вступу можна подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання знань за 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 або 2013 роки. Найкраще подавати копії документів у всі обрані виші. Оригінали варто принести вже тоді, коли абітурієнт буде рекомендований до вступу.
Які бали є прохідними?
Для участі у конкурсному відборі до вищого навчального закладу в сертифікаті ЗНО з профільного конкурсного предмета потрібно мати не менш ніж 140 балів, з непрофільного – не менш ніж 124. Але навчальний заклад може встановлювати на окремі напрямки вищу планку для профільного предмета. Водночас за рішенням приймальної комісії до участі в конкурсному відборі можуть бути допущені абітурієнти, котрі набрали з одного із непрофільних предметів менш ніж 124 бали, за умови, що з профільного предмета вони мають не менш ніж 170 балів.
Терміни вступної кампанії
Цьогорічна вступна кампанія триватиме з 1 до 31 липня. Проте факультети, які оголошують творчі конкурси (журналістика, архітектура, театро­знавство, дизайн та акторське мистецтво), прийматимуть документи до 20 липня. Самі ж творчі конкурси проводитимуть у кілька сесій з 11 до 31 липня включно. Прийом документів від осіб, які складатимуть вступні іспити у вищих навчальних закладах, закінчується 20 липня. Вступні екзамени проводитимуть з 21 липня до 31 липня включно.
Хто матиме право складати вступні іспити у вишах?
Право складати вступні екзамени до вищих навчальних закладів мають:
– особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди I та II груп, діти-інваліди);
– особи, які здобули повну загальну середню освіту в 2007 році і раніше;
– громадяни України та особи, які у рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном;
– особи, які з об’єктивних причин не змогли взяти участі в ЗНО (військовослужбовці строкової служби; особи, звільнені зі строкової служби у рік вступу; військовослужбовці контрактної служби (при вступі на заочну форму навчання); особи, які мають захворювання, що можуть перешкоджати проходженню ЗНО).
Кому нараховуватимуть додаткові бали?
Додаткові бали нараховуватимуть:
– призерам IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад та III етапу всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук – від 30 до 50 балів (особам, нагородженим дипломами I ступеня, – 50 балів, IІ ступеня – 40 балів, IІІ ступеня – 30 балів);
– особам, які закінчили факультети довишівської підготовки при вступі на природничо-математичні та інженерно-технічні напрямки, – до 20 балів.
Додатковий бал нараховується лише за однією з перелічених підстав!
Які документи потрібні для вступу?
Цьогорічні вступники можуть подавати заяву на вступ як у паперовій, так і в електронній формах. Заява у паперовій формі подається вступником особисто (!) до приймальної комісії навчального закладу.
При поданні заяви у паперовій формі вступник пред’являє особисто:
– заяву про вступ, де вказані напрямок підготовки та форма навчання (заповнюється безпосередньо у приймальній комісії); 
– копію атестата та додатка до нього; 
– копію сертифіката Українського центру оцінювання якості освіти;
– додаток до сертифіката, який потрібно самостійно видрукувати зі своєї персональної сторінки(!);
– медичну довідку форми 086 (діє півроку); 
– паспорт громадянина України (паспорт громадянина України для виїзду за кордон, військовий квиток або приписне свідоцтво – для осіб чоловічої статі, свідоцтво про народження – для осіб, які ще не мають паспорта);
– ксерокопії першої, другої та одинадцятої сторінок паспорта;
– шість кольорових фотокарток розміром 3х4 см.
Копії документів засвідчуються в присутності абітурієнта приймальною комісією вищого навчального закладу за умови пред’явлення ним оригіналів. Тож оригінали атестата та сертифіката належить мати зі собою! Тим, хто вступає до вищого навчального закладу на особливих, пільгових умовах або ж має додаткові бали (переможці всеукраїнських олімпіад або МАН, випускники підготовчих курсів), необхідно подати до вищого навчального закладу відповідні підтверджувальні документи.
Необхідною умовою подання електронної заяви є реєстрація абітурієнта на інтернет-сторінці за адресою ez.osvitavsim.org.ua, під час якої вступник повинен дати:
– адресу електронної пошти;
– пін-код (обирається самостійно);
– номер та рік отримання сертифіката ЗНО;
– серію і номер атестата про загальну середню освіту.
Після надання зазначеної інформації її достовірність буде перевірена у Єдиній державній електронній базі з питань освіти. У випадку збігу поданої інформації та даних, що містяться в Єдиній базі, вступник отримує логін та пароль для доступу до особистого електронного кабінету. В особистому електронному кабінеті він повинен внести до Єдиної бази дані про:
– стать;
– місце проживання;
– номери телефонів;
– дату видачі медичної довідки;
– середній бал додатка до атестата;
– обрати вищий навчальний заклад і напрямок підготовки.
Кожен пакет документів, які абітурієнт подає безпосередньо до вишу, вноситься приймальною комісією до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Якщо ж вступник реєструється безпосередньо у інтернеті, його дані автоматично заносяться до електронної бази.
Аби полегшити роботу сайта, абітурієнти вже сьогодні мають право зареєструватися на ньому. Подавати документи можна з 1 липня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7918 / 1.63MB / SQL:{query_count}