Подорожуємо Європою: що треба знати

Аби мандрівка була комфортною та безпечною, варто якнайбільше дізнатися про країну – традиції, валюту та кухню

фото: Андрій Бабкін
Нині дамо вам кілька порад, як підготуватись до відпочинку за кордоном. Отже, ви обрали маршрут, за потреби оформили візу, маєте поліс медичного страхування, придбали квитки, забронювали готель або ж вирішили всі ці питання з допомогою туристичної фірми.
Настав час підготуватись інформаційно. Тут вам на допомогу прийдуть менеджери-консультанти туристичної агенції, а також інтернет, численні довідники, книги, мапи тощо. Радимо якнайбільше дізнатися про країну, до якої вирушаєте, – про її місце­знаходження, кордони, клімат, традиції, мову, валюту, щоби ваша подорож була комфортною та безпечною.
Екскурсії. Якщо ви обрали автобусний тур Європою і подорожуватимете територіями кількох країн, дізнайтесь про кожну з них. Бажано мати й мапи (їх можна придбати на місці). Вони допоможуть вам у місті, де, окрім планових групових екскурсій, матимете й вільний час, аби мандрувати самому. 
Перед тим як вирушати у вільну подорож, записуйте і зазначайте на мапі місце зустрічі групи після прогулянки. Занотовуйте й місцевий час та номер автобуса. 
Далі варто обрати маршрут (його також бажано позначити на мапі).  А для цього вам знадобиться інформаційна  підготовка. Треба вибрати пам’ятки архітектури та історії, музеї, парки (можливо й відомі зоопарки), які вас найбільше приваблюють. Дізнатись у гіда, як до них краще дістатися. Дуже важливо розрахувати час прогулянки, щоби встигнути повернутись до автобуса. Якщо ж маєте намір скористатись громадським транспортом, поцікавтесь у керівника групи, в який спосіб оплачується проїзд. 
Зазвичай вам запропонують додаткові факультативні екскурсії. Бажано, щоб ви знали про них ще до від’їзду, відповідно підготувались та врахували їх вартість у бюджеті подорожі.
Зв’язок. Надзвичайно важливо мати телефонний зв’язок не лише з родичами та друзями, які залишились удома, а й з керівником групи, водіями, колегами, що подорожують разом із вами. Це ваша додаткова безпека.
Перед тим як вирушати у вільну подорож, записуйте та зазначайте на мапі місце зустрічі групи після прогулянки. Занотовуйте й місцевий час та номер автобуса
Подбайте, щоб у вас було достатньо грошей на рахунку. До прикладу, за стандартним тарифом послуг роумінг-зв’язку одного з українських операторів вхідні та вихідні дзвінки коштують 12 грн/хв, а  SMS-повідомлення – 3,5 грн. Втім той же оператор пропонує ощадливий роумінг-пакет для спілкування за кордоном вартістю 30 грн, який включає 20 нетарифікованих хвилин для дзвінків на телефонні номери абонентів України, країн Європи і для будь-яких вхідних дзвінків або ж відповідно 70 хвилин за 90 грн.
Пропозиція діє впродовж 10 діб у країнах, що входять до зони дії пакета: Австрія, Бельгія, Греція, Нідерланди, Іспанія, Швейцарія, Об’єднане Королівство Великобританії та Північної Ірландії. Звичайно, спілкування відбуватиметься у міжнародному форматі і номери телефонів мають починатися з + та коду країни.  
Мова. Суттєвою проблемою може стати для вас мовний бар’єр. Переконання, що кожен другий житель Європи – виходець із країн СНД, хибне. Отже, в Італії  спілкуються італійською, у Іспанії – іспанською, а в Угорщині – угорською. Української там зовсім не розуміють. Тож вдосконалюйте свою англійську, навіть на побутовому туристичному рівні вона вам знадобиться. Добре мати зі собою розмовники, що містять необхідний словниковий мінімум. 
Кухня. У закордонній мандрівці так і кортить скуштувати місцевих страв. Європейська, або ж західна, континентальна кухня – це симбіоз кращих рецептів народів Старого Світу. Кухні різних країн мають свої особливості залежно від регіону, клімату, культурних традицій тощо. У Франції своя кухня, в Італії своя, у Данії своя. Австрія потішить своїми смаколиками. У середземноморських країнах вам запропонують дуже смачні наїдки з морепродуктів.
Але об’єднує європейську кухню пріоритет овочевих та м’ясних страв. М’ясо вживають трьох ступенів готовності: з кров’ю, середньо просмажене і сильно просмажене. Врахуйте й такий нюанс – в Угорщині, Болгарії та деяких інших країнах переважають гострі страви. В угорських меню вони навіть спеціально позначені перчиком чи іншим символом. Отож, вважайте, аби не отримати “гострих” емоцій.
Щодо напоїв, то в Центральній та Північній Європі полюбляють пиво. І воно там дуже смачне. А на півдні  (Італія, Іспанія, Франція)  популярне вино. Міцні напої (віскі, горілка, шнапс і т.д.) є в меню кожного ресторану, але замовлять їх рідко та й коштують вони недешево.
Валюта. У готелях, ресторанах, магазинах майже усіх європейських країн приймають кредитні картки та євроготівку. У деяких країнах є своя валюта, до прикладу, в Данії – данські крони, в Швейцарії – швейцарські франки. Втім якщо маєте євро, то розрахуєтесь за послуги чи покупки. Але варто зазначити, що є певні  послуги, які можна оплатити лише дебітовими банківськими картками (оренда автомобілів тощо).
А про фінансовий аспект вашої подорожі (бюджет, готівку, безготівкові розрахунки) розповімо в наступних числах нашої газети. 
Комфортної та безпечної вам подорожі!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8402 / 1.57MB / SQL:{query_count}