Аби літо було барвистим

Що належить зробити у травні в квітнику

Травень – гаряча пора для всіх, хто хоче мати цього року гарний урожай. Потрібно використати кожну погожу днину, аби встигнути завершити більшість посадкових робіт. Саме зараз закладаються основи майбутнього врожаю. Проте за турботою про корисне не варто забувати й про прекрасне. У травні чимало роботи і в квітнику. 
Як радить біолог Галина Кітик на сайті “Земля моя годувальниця”, у першій половині місяця закінчується цвітіння багатьох цибулинних рослин. Після цього їх обов’язково треба підживити фосфорними і калійними добривами. Коли листя, приміром, гіацинтів пожовкне, його обрізують, цибулини викопують, обчищають, просушують, відокремлюють дітки і вкладають на зберігання.
До кореневищних багатолітників (іриси, примули, астильби) підсипають родючого ґрунту. Астильба, наприклад, нарощує кореневище вгорі, і якщо не підсипати ґрунту, воно оголиться, і рослина загине. Цей прийом улітку при нестачі вологи вбереже корені від висихання.
На початку місяця ділять і пересаджують кореневищні багатолітники (робити це можна до початку активного росту пагонів). Великі старі кущі хост розрубують на частини гострою лопатою, а вже тоді ділять гострим ножем на садивні одиниці з 3-5-ма бруньками і мичкою коренів. Підживлюють кущики настоєм коров’яку (1:10), додаючи аміачної селітри, суперфосфату і сірчанокислого калію (1:2:1).
Живцюють багатолітники. Кращі дні для цього за місячним календарем – 14, 15 і 21 травня. Для живцювання хризантем із рослин заввишки 15 – 20 см зрізують верхівки м’яких пагонів (на 8-10 см), прибирають нижнє листя і встромляють живці для укорінення в ящик із вологим ґрунтом. Якщо пагони дельфініуму підросли до
5 см, їх зрізують при кореневій шийці, вмочають у корневін і висаджують під плівкове укриття в субстрат із піску та торфу. Підтримують постійну вологість і температуру в ме­жах 20 – 25°С.
Для висаджування витких рослин особливо сприятливе  21 травня. При садінні клематисів заповнюють посадкові ями перегноєм, компостом і перепрілим гноєм, вносять у кожну по 50 г суперфосфату і
500 – 700 г деревного попелу. Заглиблюють кореневу шийку на 10 – 15 см нижче рівня ґрунту.
Перша-друга декада травня – час цвітіння бузку. Варто розпушити ґрунт у пристовбурних кругах на глибину не більш ніж 4 – 7 см, підживити азотними добривами, полити і замульчувати. Якщо видалите частину квіткових бруньок, цвітіння буде розкішнішим.
Висаджуємо цибулини гладіолусів. належить пам’ятати, що вони не витримують вапна (pH ґрунту має бути слабокислим або нейтральним). Гладіолуси не захворіють на фузаріоз, якщо в міжряддях посадите часник. 
У відкритий ґрунт потрібно висіяти однолітники. А з другої половини травня починаємо сіяти й дволітники (шток-троянду, гвоздики гренадин і турецьку, наперстянку та ін.). Кращі дні для сівби квітів за місячним календарем – 14, 15 і 19 травня.
При настанні сталого тепла починають висаджувати розсаду літників. Спочатку садять холодостійкі види, а потім теплолюбні. Та на деякий час їх краще вкрити від можливого похолодання. Насадження мульчуємо –  це зробить їх привабливішими, вбереже ґрунт від швидкого пересихання і допоможе захистити рослини від весняних приморозків.
Потребують уваги й лілії. На початку вегетації їх підживлюють мінеральними й органічними добривами, підсипають деревним попелом. Ґрунт навколо рослин мульчують. Аби запобігти хворобам, обприскують лілії 0,5-відсотковим розчином мідного купоросу або 1-відсотковою бордоською рідиною. Висаджують цибулини лілій, одержані при осінньому розмноженні лусочками.
Аби сприяти бурхливому росту квітконосів лілійника, потрібно вирізати біля самої основи куща всі молоді паростки, замастити ранки глиною або садовим варом.
Якщо бульби жоржин вже добре наклюнулися, їх треба поділити. Відділена частина повинна складатися, як правило, з 1-2 бульбин із парою бруньок, що прокинулися. У середині травня можна висаджувати бульби у відкритий ґрунт, вносячи при цьому перепрілий гній і по 1 ст. л. сульфату калію, суперфосфату і жменю деревного попелу. Наприкінці місяця варто висаджувати в ґрунт підрощені канни.
Якщо хочете прикрасити свій сад хвойними культурами і рододендронами, травень – слушна пора для їх висаджування. Під дорослі рослини рододендронів на 1 м кв. вносять по 20 г сірчанокислого калію, 20 г суперфосфату і 40 г сірчанокислого амонію.
Півонії потрібно підживити повним комплексним добривом. Можна використовувати попіл, кісткове борошно (250 – 300 г/м кв.), настій коров’яку. Для ряснішого цвітіння слід прищипнути верхівки молодих пагонів, що сприятиме пробудженню сплячих бруньок, а в махрових півоній видалити маленькі бокові бутони.
В третій декаді травня час зайнятися садінням кущів троянд. Не слід забувати провести їх профілактичну обробку від грибкових захворювань. Для цього можна використати такі препарати, як фундазол, вектра, скор (проти борошнистої роси) та бордоську суміш і оксихлорид міді (проти іржі та плямистостей).
Флокси також потрібно обробити препаратами проти борошнистої роси, можна використати колоїдну сірку.
Впорядковуємо й альпійську гірку: потрібно розпушити ґрунт біля рослин, а на місця, що оголилися, підсадити розсаду літників.
Починаємо регулярне підстригання газону. Не забуваємо вчасно поливати його і час до часу підживлювати.
За місячним календарем не рекомендується проводити будь-які роботи з рослинами 23, 24, 25, 26 і 27 травня!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8822 / 1.58MB / SQL:{query_count}