Налагоджуємо стосунки з дитиною

Щоб донечка або синочок більше довіряли батькам, потрібно дослухатися до їхніх потреб

 Щоб донечка або синочок більше довіряли батькам, потрібно дослухатися до їхніх потреб

Напевно всі батьки хочуть мати міцні та близькі стосунки з дитиною. Для цього потрібне неабияке терпіння і винахідливість. Не завжди тато чи мама думають над тим, як краще вчинити в тому чи тому випадку, бо дуже часто приходять з роботи втомлені, роздратовані, інколи їм просто бракує часу… Та все ж треба привчити себе робити невелику паузу перед тим, як відреагувати на слова і вчинки дитини. 
Даємо кілька простих порад, що допоможуть налагодити стосунки з дітьми. 

Не відволікайте дитину від її справ

Коли питаєш матусю, яка перебуває в дворі з дитиною, що робить її син чи донька, часто чуєш відповідь на зразок: “Та от, сидить у пісочниці і бавиться якимсь шнурочком. Дурницями займається! Мушу сісти з нею робити пасочки…” А от і не дурницями! Дитина в цей час розглядає на піску слід, який залишає шнурочок. Це для неї як вивчення логарифмів, ґрунтовне й глибоке дослідження. Тож не варто відволікати дитину від цього заняття. 

Допомагайте дитині у якійсь справі, а не робіть її за неї

Уявіть собі однорічного малюка, що старанно складає пірамідку, але не все у нього виходить: кільця щоразу падають. Мати не витримує і починає це робити замість дитини. Що робить дитина? Відкладає пірамідку і більше не хоче її складати, тому що нецікаво. Малюкові важливий сам процес, а не результат…

Правила гри будь-які, а не такі “як треба” 

Відома гра у хованки: перший заплющує очі, другий ховається, а перший його шукає. Та раптом дитина пропонує зробити по-іншому: “А давай обидва заплющимо очі та будемо один одного шукати!” Ось де креатив, ініціатива! Та дуже часто дитина чує у відповідь: “Так у хованки не грають”. Цікаво, а чому не можна так грати? Назвіть цю гру інакше, якщо це вже так принципово! Ось вам ще один привід для  фантазії. Бавитися можна по-різному. А раптом ця придумана дитиною гра виявиться набагато цікавішою за звичні хованки?..

Поцікавтесь, навіщо дитині той чи той предмет

“Мамо, дай мені, будь ласка, свої коралі”. Перше, що зазвичай кажуть матусі в такій ситуації: намисто – не іграшка! Спробуйте поцікавитися в дитини, що вона з ним робитиме. “Я хочу возити машинку, тож мені потрібно до неї щось прив’язати” – відповідає син чи донечка. Чудово! Добираєте мотузочок, і дитина щаслива. А уявляєте який конфлікт міг би виникнути на рівному місці?!

Дослухайтеся до прохань дитини

Напевно не раз доводилося бачити, як ідуть дві подруги, розмовляють, а поруч біжить дитина і набридає: “Мам, ну мам, ну мам…” Дратує, чи не так? Тож варто спробувати відреагувати одразу ж на перше “мам”. Може, дитина хоче в туалет або пити… Щось таке, що можна виконати вже і не доводити дитину до плачу, а себе до роздратування. Навіть якщо малюк хоче показати вам гарну пташку, повірте, для нього це дуже важливо саме тут і зараз. 

Обговорюйте плани 

Довгождана неділя. Тато хоче дивитися футбол, мама – зустрітися з подругою, а дитина – в зоопарк. Якщо не узгодити плани зранку, то конфлікт забезпечений. Тож під час сніданку можна сказати: “Сьогодні в обід ми поїдемо до зоопарку, потім ти поспиш (з тобою посидить татко, а я поспілкуюся з подругою). Ну а вже після сну ми вийдемо у двір, а тато буде дивитися футбол”. І дитина задоволена, і батьки. 

Переживайте разом із дитиною, а не замість неї

Часто чуємо від знайомих таке: “Моя дитина так засмучується, коли я кудись іду без неї, що доводиться втікати…” Це дуже велика помилка! Мама переживає не за дитину, а за себе. Це вона не може упоратися зі своїми переживаннями з приводу того, що дитина сумуватиме, плакатиме, і вибирає для себе простіший варіант. А що ж дитина? Вона залишається сама зі своїм “горем”. Її нікому підтримати, їй дуже важко…
Тому належить пояснити малюкові, чому мама повинна піти. Можливо, він все-таки плакатиме, переживатиме, але слова мами його заспокоять. І коли мама піде, дитині буде легше пережити розставання з нею.

Сподіваємось, ці поради допоможуть налагодити стосунки з вашим сином чи донькою, і в родині буде більше приводів для радощів та приємного спілкування.

за матеріалами flymama.info


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8111 / 1.56MB / SQL:{query_count}