Західна Церква входить у Страсний тиждень

Папа Франциск обмиє ноги в’язням колонії для неповнолітніх

Папа Франциск обмиє ноги в’язням колонії для неповнолітніх

З понеділка римо-католики підходять до найважливішого у літургійній традиції тижня року – Страсного. Всі богослужби ведуть вірян до пережиття кульмінації християнства – Страстей Христових.

У Великий четвер Католицька церква споминає Останню Вечерю Господа Ісуса Христа, коли Він обмив ноги своїм учням, щоб показати їм важливість служіння і покори. У катедральних храмах відбудеться ритуальне омивання ніг єпископами. Вперше у статусі наступника Петра цей чин звершить Папа Франциск. Опівдні 28 березня він відвідає римську в’язницю Casal del Marmo, де відбувають покарання малолітні порушники закону, і обмиє ноги кільком ув’язненим. Про це повідомляє Католицький оглядач. 

Саме цю в’язницю 18 березня 2007 року відвідав Бенедикт XVI та звершив Службу Божу в місцевій каплиці.

Ще будучи Архиєпископом Буенос-Айреса, кардинал Бергольйо зазвичай відправляв Літургію Великого четверга у в’язниці, в лікарні чи з групами соціально відкинених осіб. Ставши Папою, він планує продовжувати цю традицію.

Решта відправ Страсного тижня, за повідомленням Ватиканської служби інформації, відбуватимуться у відповідності до встановленої традиції. 

Як повідомлялося раніше, ввечері у папській Латеранській базиліці святого Йоана, що є катедральним храмом Риму, Папа відслужить Святу месу “на Господній Вечері”, якою у Римо-католицькій Церкві розпочинається Пасхальне Тридення. 

У Велику П’ятницю, 29 березня, Папа молитиметься разом з вірними богослуження “Господніх Страстей” у базиліці Святого Петра, а о 21.15 очолить традиційну Хресну Дорогу в римському Колізеї. Тексти для роздумувань готує маронітська молодь з Лівану під проводом свого Патріарха Блаженнішого Бутроса Бшари Раї. 

У суботу, 30 квітня, о 20.30, Святіший Отець розпочне Пасхальне чування у ватиканській базиліці, а в неділю, 31 квітня, очолить богослуження на площі Святого Петра, після якого звернеться з великоднім посланням та уділить урочисте благословення “Urbi et Orbi”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9062 / 1.54MB / SQL:{query_count}