Глобус юриста

Львівське видавництво “ПАІС” випустило енциклопедію про владу у світі

Львівське видавництво “ПАІС” випустило енциклопедію про владу у світі

Про демократичну країну, в якій немає жодної легальної політичної партії. Про країну, що здобула незалежність проти своєї волі. Про держави, в яких не існує неявки на виборах, оскільки голосування – обов’язок кожного. Про державні символи, на яких зображені автомати Калашникова та Біблія… Про все це та про багато іншого можна прочитати у книжці молодих львівських науковців Олени Бориславської та Сергія Різника “Організація державної влади в сучасному світі”.

Видання містить детальну та нову (станом на літо 2012 року) інформацію про систему влади у всіх країнах світу, включно із наймолодшою – Південним Суданом. “Сьогодні у світі є 194 держави, і всі вони згадані у цій книжці. Олена Бориславська та Сергій Різник викладають курс конституційного права на юридичному факультеті ЛНУ ім. І. Франка. Близько трьох років тому у них з’явилася ідея зібрати та систематизувати такий матеріал. Вони вирішили створити енциклопедію”, – розповідає Ігор Паславський, директор видавництва “ПАІС”, яке, власне, й опублікувало книжку). Він зазначає, що авторам було важливо зафіксувати поточну інформацію про державний устрій кожної з країн, зробити своєрідний зріз. “Не виключено, що наступна праця міститиме значно глибший аналіз. Але ця енциклопедія є першою в Україні. Вона уже користується великим попитом, добре розходиться”, – зазначає видавець.

Інформацію про країни поділено на кілька груп. В одній із них йдеться про кількість населення, площу держави, її розташування та державні мови, в іншій – про форму та устрій правління. Є окремі пункти, в яких зібрана інформація про історію конституції, систему виборів глави держави та законодавчого органу; про місце судової влади, а також про організацію місцевого самоврядування. Окрім цього, у книжці наводять цікаві факти про кожну країну. Автори, за словами видавця, не просто подавали інформацію, яку можна легко знайти у мережі. Вони прискіпливо перевіряли дані і надавали лише достовірні факти.

Книжка стане в пригоді не лише юристам-міжнародникам, представникам влади, які хочуть поглибити свої знання, студентам університетів, а й усім тим, хто цікавиться світом, що починається за кордонами нашої країни. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7541 / 1.54MB / SQL:{query_count}