Відверта розмова

У РФ учнів запитуватимуть про вживання наркотиків та перевірятимуть на куріння

У РФ учнів запитуватимуть про вживання наркотиків та перевірятимуть на куріння

Російське міністерство освіти шокувало батьків та школярів новими ініціативами. У відомстві розробили анкету, в якій учнів відверто запитують про досвід вживання наркотиків, алкоголю та статеві стосунки.

Тести містять питання про те, чи користуються школярі презервативами, чи пробували “вінт”, “крек”, “спіди”, чи часто домішують до алкоголю таблетки “для гострих відчуттів”. Мета наче й добра – виявити наркоманів і попередити вживання психотропних речовин. Однак батьки школярів вважають, що тести, переповнені сленговими назвами наркотиків і навіть схемами їх вживання, швидше викличуть у дітей нездоровий інтерес.

Взагалі довгий час йшлося про проект опитника, тому прес-секретар освітнього міністерства РФ визнав, що “для дітей 10–13 років деякі питання сформульовано очевидно невдало”. Він пообіцяв, що цю проблему обговорять із дитячими психологами. Однак, як виявили депутати Московської міської думи, тестування уже проводили щонайменше в одній зі шкіл міста… 

Держдума Росії нещодавно ухвалила у першому читанні законопроект, який власне й передбачає таке тестування. Його обговорювали близько двох років. У документі йдеться не лише про соціально-психологічне тестування, а й про профілактичні медогляди. Втім там зазначено, що таке тестування буде добровільним – до нього допускатимуть лише дітей віком від 15 років (за їх письмової згоди) або ж молодших за згоди батьків.

До боротьби зі шкідливими звичками приєдналися і в міністерстві охорони здоров’я. Там затвердили новий порядок диспансеризації учнів, у якому йдеться про обов’язкову перевірку всіх учнів на куріння. “Російських школярів віком від 10 років щорічно тестуватимуть на куріння. Аналіз окису вуглецю у видихуваному повітрі та аналіз на карбоксигемоглобін у крові увійдуть до переліку обов’язкових процедур загальної щорічної диспансеризації дитячого населення”, – повідомляє газета “Известия”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8014 / 1.54MB / SQL:{query_count}