Киньте вчасно

Якщо припинити курити до 40 років, можна продовжити життя до десяти років 

Якщо припинити курити до 40 років, можна продовжити життя до десяти років

До такого висновку прийшла група вчених під керівництвом голови Центру глобальних досліджень здоров’я лікарні Торонто Прабхата Джа. Вони виявили, що курці, які позбавляються шкідливої звички до 40 років, можуть прожити так само довго, як і ті, хто ніколи не курив.

Вважається, що куріння забирає щонайменше десять років життя. Однак опубліковане у New England Journal of Medicine дослідження проливає більше світла як на ризики, яким піддають себе курці, так і на користь відмови від паління. Проаналізувавши інформацію про здоров’я та записи про смерть громадян США, дослідники виявили, що люди, які кидають курити до 40 років, можуть повернути майже усі 10 років життя.

“Якщо ви позбудетеся звички у віці до 40 років, а краще – ще раніше, це може повернути майже все десятиліття, яке зазвичай втрачають курці. Це не означає, що можна безпечно курити, а потім припинити без жодних наслідків. Адже колишні курці піддаються значно більшому ризикові померти дочасно, аніж ті, хто ніколи не курив. Але навіть такий ризик у порівнянні із тим, на який наражають себе курці, є малим”, – розповідає Прабхат Джа.

Дослідники виявили, якщо кинути курити у віці від 35 до 44 років, можна прожити на дев’ять років довше, якщо ж зробити це поміж 45 – 54 або 55 – 64, то це додасть всього шість та чотири роки життя відповідно. Подібні дослідження проводилися і раніше, але в основному серед груп добровольців, які, як правило є здоровішими за загальну сукупність людей. Тут же проаналізовано дані про здоров’я різних груп американців. Ще однією особливістю дослідження є те, що у ньому вперше враховано жінок, які почали курити ще у підлітковому віці.

Загалом серед жінок та чоловіків, які курять, рівень смертності утричі вищий, аніж серед тих, хто ніколи не курив. Некурці мають удвічі більше шансів дожити до 80-ти. Щороку у світі близько 30 мільйонів молодих людей починають курити і вже ніколи не можуть зупинитися. Це кожен другий хлопець і кожна десята дівчина. Якщо поточні тенденції збережуться, то у XXI столітті куріння вб’є близько мільярда людей, у XX-ому воно забрало життя 100 мільйонів. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7874 / 1.54MB / SQL:{query_count}