Зберегти віру, передати досвід

Під час зустрічей поколінь молоді люди записуватимуть свідчення про життя в умовах тоталітаризму

Під час зустрічей поколінь молоді люди записуватимуть свідчення про життя в умовах тоталітаризму

Зберегти і передати прийдешнім поколінням великий скарб віри, який старші покоління зберегли в надзвичайно важких обставинах кривавого і нелюдського у своїй суті ХХ століття – один із найважливіших викликів, який стоїть перед нами. 

На жаль, нині, маючи можливість вільно святкувати, ми часто нехтуємо тою можливістю або ж переводимо свято в матеріальну, побутову площину, зводимо його до гостини чи подарунків. Як же святкували Святвечір, Різдво,  інші релігійні свята в неволі: у тюрмах, на засланні, у вимушеній еміграції чи навіть тут, коли відкрито прославляти Бога забороняла радянська тоталітарна система, – своїми спогадами сьогодні, 2 лютого, в приміщенні богословсько-філософського факультету УКУ поділяться з молоддю люди, які це пережили. 

“Різдво в неволі” – так називається перша зустріч в рамках проекту “Діалог поколінь”, який здійснює Фонд святого Володимира за  підтримки Федерального фонду Німеччини “Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє”. 

Як розповіла “Пошті” координатор проекту “Діалог поколінь”   Леся Крип’якевич, його мета – створити мережу світлиць для зустрічей поколінь воєнного періоду з молоддю для передачі живих свідчень про терор і приниження гідності особи  в часи панування різних репресивних систем. На цих зустрічах молоді учасники записуватимуть на відео та диктофони свідчення людей, які пережили важкі роки війни, репресій та переслідувань за віру.

Друга зустріч відбудеться 23 лютого в Реколекційному центрі УГКЦ, що в смт Брюховичі, за участі Блаженнішого владики Любомира Гузара. Її тема “Гідність в негідних обставинах”. 

ДО ТЕМИ

Федеральний фонд “Пам’ять, Відповідальність, Майбутнє”, створений 2000 року, ставить собі за мету зберегти пам’ять про лихоліття тоталітаризму, знайти способи зцілення через прощення і примирення зранених різними режимами людей та їхніх нащадків і усвідомити відповідальність за майбутнє. На теренах  України, Білорусії і Росії за його підтримки діє програма “Місце зустрічі – діалог”, яка знаходить втілення у численних проектах, одним із яких є “Діалог поколінь”.   


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8023 / 1.54MB / SQL:{query_count}