“Іди і ти роби так само…”

Бути добрими самарянами закликав Бенедикт XVI з нагоди Дня хворого та призначив відпусти

Бути добрими самарянами закликав Бенедикт XVI з нагоди Дня хворого та призначив відпусти

З нагоди ХХІ Всесвітнього дня хворого, який відзначатимемо 11 лютого, Святіший Отець окремим декретом, оприлюдненим на цьому тижні, вділив окремі відпусти. 

У цьому документі наголошується, що цьогорічне відзначення Дня хворого відбувається в контексті Року віри та заклику до нової євангелізації, одним із засобів якої також є свідчення милосердної любові. А бажаючи, аби щорічне відзначення Дня хворого в цьому особливому контексті було ефективною катехизою про сенс страждання та підтримкою тих, хто опікується страждаючими, як тему Святіший Отець обрав приклад милосердного самарянина з Христової притчі. 

Христові слова, записані євангелистом Лукою наприкінці притчі про милосердного самарянина “Іди і ти роби так само” (Лк 10:37), Папа Бенедикт XVI обрав темою свого послання з цієї нагоди. 

Урочисте святкування Дня хворого цього року відбудеться в Марійському санктуарії у баварському Альтетінзі. Папа пропонує “духовне паломництво” до цієї святині у світлі євангельської притчі про милосердного самарянина, останні слова якої “Іди і ти роби так само”  є Господньою вказівкою про те, яке ставлення “кожен Його учень повинен мати до ближніх, а особливо до тих, що потребують піклування”. Це, зі слів Бенедикта XVI, стосується як поранених фізично, так і духовно, тих кого, можливо, й не знаємо, які позбавлені засобів. Це стосується і хворого, “який може переживати свій стан у перспективі віри”.

Святіший Отець зазначив, що в постаті милосердного самарянина отці Церкви вбачали самого Христа, а в чоловікові, пораненому розбійниками, – загублене людство, зранене гріхом. Ісус, Божий Син, “скинув” із себе “божественний одяг”, принизившись до нашого стану, беручи участь в людському болі, щоб схилитися “над безоднею людського страждання, омиваючи оливою утішення та вином надії”.

А щоб віряни могли якнайкраще духовно приготуватися до участі в цих подіях, Папа вділив їм дар відпустів, щоб “вірні, дійсно розкаяні та спонукувані милосердною любов’ю, за прикладом милосердного самарянина в дусі віри та милосердя віддавали себе служінню страждаючим ближнім, а якщо вони самі є хворими, то щоб переносили біль та життєві незгоди, зі смиренним довір’ям підносячи душу до Бога і даючи відкрите свідчення віри шляхом Євангелія страждання”.

Згідно з розпорядженням, повний відпуст один раз на день можуть отримати вірні, що з розкаяним і скрушеним серцем, сповнивши звичайні умови (Сповідь, Причастя та молитву в наміреннях Святішого Отця), від 7 до 11 лютого візьмуть участь в богослужіннях у санктуарії в Альтетінзі чи інших місцях, встановлених церковною владою, молячись в наміреннях Всесвітнього дня хворого, прокажуть “Отче наш”, “Вірую” та молитву до Пресвятої Богородиці.

Ті вірні, які в медичних закладах допомагають хворим і через те не можуть виконати цього, мають змогу отримати той самий відпуст, якщо в зазначені дні великодушно виконуватимуть своє служіння, немовби допомагаючи самому Господу Ісу­сові, проказавши зазначені молитви та постановивши, як тільки буде можливість, виконати згадані умови.

Врешті, ті вірні, які через недугу, похилий вік чи інші причини не зможуть брати участь у згаданих богослужіннях, можуть отримати повний відпуст, якщо щиро молитимуться за всіх хворих, жертвуючи Богові свої тілесні й духовні страждання.

Натомість всі вірні щоразу, коли в зазначені дні звертатимуться до милосердного Бога із сокрушеним серцем, молячись за хворих в дусі Року віри, можуть отримати частковий відпуст. Про це повідомляє “Католицький оглядач”. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7544 / 1.56MB / SQL:{query_count}