Міжнародні новини: телеграф

Обвинувачення прем’єра

Пакистан. Учора верхов­ний суд країни пред’явив прем’єрові країни Юсуфу Резе Гілані обвинувачення в неповазі до суду. Приводом стала відмова чиновника виконати вимогу суду, що зобов’язала його посприяти в поновленні кримінальної справи відносно чинного президента Пакистану Асіфа Алі Зардарі. Зокрема, прем’єр відмовився скеровувати запит судовим органам Швейцарії, де, за версією слідства, президент і його дружина Беназір Бгутто в 1990-х роках відмили 12 мільйонів доларів. 

Хто кого вбив?

Іран – Азербайджан. Тегеран звинуватив Баку в причетності до вбивства вченого Мостафи Ахмаді Рошана, який працював над іранською ядерною програмою. Послу Азербайджану в Ірані були висловлені офіційні обвинувачення в тому, що Баку співробітничав з ізраїльською розвідкою, допомагаючи останній створити свою аґентурну мережу в Ірані. Саме на спецслужби Ізраїлю офіційний Тегеран раніше поклав основну відповідальність за вбивство Рошана. Мостафа Рошан загинув у Тегерані 11 січня 2012 року в результаті вибуху бомби, яку невідомий мотоцикліст прикріпив до його автомобіля. 

Арешт сина диктатора

Нігер. Син поваленого лівійського лідера Муаммара Каддафі – Сааді – узятий владою Нігеру під домашній арешт і не має змоги спілкуватися мобільним телефоном. Це рішення було прийнято як покарання за провокаційні заяви Каддафі-молодшого. На початку лютого Сааді заявив про те, що в Лівії нібито готується загальнонаціональний виступ проти Національної перехідної ради (НПР), що прийшла до влади після повалення Каддафі-старшого. При цьому Сааді перебуває в Нігері на правах біженця – йому офіційно був наданий політичний притулок. Тим часом НПР Лівії висловила крайнє обурення заявами Сааді Каддафі, й зажадав його екстрадиції з Нігеру. Однак влада цієї країни відмовилася виконати цю вимогу. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8373 / 1.53MB / SQL:{query_count}