NASA відмовляється від Марса

Бюджет NASA в 2013 році буде значно скорочений, а крім цього Американське космічне аґентство відмовляється від спільного з Європою проекту “ExoMars”.

Бюджет NASA в 2013 році буде значно скорочений, а крім цього Американське космічне аґентство відмовляється від спільного з Європою проекту “ExoMars”.

Офіційний блог журналу “Science” з посиланням на колишнього заступника директора NASA Еда Веллера, заявляє, що загальний обсяг фінансування наукових програм скоротиться з 1,5 мільярди доларів до 1,2 мільярди, причому із планованим зменшенням бюджету до одного мільярда до 2017 року. 
Аналогічні цифри також були озвучені часопису “The Washington Post” колишнім співробітником NASA Луїсом Фрідманом. Офіційного підтвердження від Американського космічного аґентства наразі не надходило, однак, там визнали, що скорочення дійсно плануються. 
У всіх повідомленнях підкреслюється, що основною статтею скорочень стала програма дослідження Марса “ExoMars”. Місце Сполучених Штатів у цій програмі може зай­няти Росія, яка згодна надати Європейському космічному аґентству ESA транспорт для космічної подорожі до Червоної планети. Нагадаємо, що програма дослідження Марса “ExoMars” донедавна складалася із двох етапів. На першому в 2016 році планується послати на орбіту Червоної планети зонд “Trace Gas Orbiter”, голов­ним завданням якого стане вивчення атмосфери планети. Крім цього на поверхню Марса буде спущений стаціонарний метеорологічний апарат. На другому етапі, реалізація якого запланована на 2018 рік, на Марс планується відправити марсохід “ExoMars”. На його борту, крім багатьох інших наукових інструментів, буде встановлений спеціальний бур, що дозволить ефективно вивчати ґрунт Червоної планети. Часопис “The Washington Post” наголошує, що в разі, якщо Американське космічне аґентство дійсно відмовиться від участі в “ExoMars”, то в планах можуть виникнути зміни, що залежатимуть від “Роскосмоса”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8482 / 1.53MB / SQL:{query_count}