Майдан -2?

Греки масово вийшли на протест проти дій уряду. Як і в  Україні, це мало чим допомогло

Греки масово вийшли на протест проти дій уряду. Як і в  Україні, це мало чим допомогло

Цієї неділі в Афінах творилося казна-що. За даними місцевої поліції (яка в усіх країнах має звичку применшувати масштаби акцій протесту), на вулиці вийшли майже 100 тисяч осіб, які щосили протестували проти угоди Греції з Європейським Союзом, що передбачає багатомільярдне фінансування Афін в обмін на скорочення витрат. Зіткнення величезної кількості протестувальників з майже 6000 поліцейськими обернулося запеклими сутичками. За офіційними даними, госпіталізовано близько 70 осіб (половина з них – поліцейські). 

У центрі грецької столиці горіли понад 40 будівель: магазини, банки, ресторани та інших об’єкти. За словами очевидців, у неділю ввчереі заграва від пожеж освітлювала майже все місто, а дим повністю застилав освітлений прожекторами афінський Акрополь. Пов­ністю згорів історичний кінотеатр “Аттікон”, розташований у неокласичному будинку, зведеному в 1870 році, постраждав ще один відомий в Афінах кінотеатр “Асті”. Афінські пожежники особливо наголосили, що в них складається враження, що багато об’єктів, що спалахнули майже одночасно, підпалювали за заздалегідь розробленим планом. 

Сутички демонстрантів з поліцією сталися крім Афін також у Салоніках, Волосі, Агрін, на островах Корфу і Криті. У Салоніках сутички виникли в центрі міста після мітингів та маршів протесту проти нової кредитної угоди Греції з ЄС і МВФ. Поліцейські затримали там щонайменше 10 людей. У Волосі в ході протестної акції демонстранти кинули пляшки із запалювальною сумішшю в будівлі банків, у підвал місцевої мерії, а також у приміщення податкової інспекції. У всіх випадках пожежі було швидко погашено. Будівлям завдано невеликої шкоди, проте є постраждалі, яких госпіталізовано. 

Заворушення в грецькій столиці розпочалися увечері в неділю напередодні засідання парламенту країни, який в ніч на понеділок зібрався на позачергове засідання і таки схвалив план скорочення бюджетних витрат, необхідний для одержання фінансової допомоги з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Європейського Союзу (ЄС). Незважаючи на масові акції протесту, грецький парламент таки проголосував за документ, згідно з яким грецький державний сектор протягом найближчих трьох років очікують скорочення 15 тисяч службовців, а також передбачено зменшення розміру зарплат і пенсій. Крім цього план передбачає лібералізацію трудового законодавства.

Наголосимо, що схвалене парламентом скорочення витрат було однією з основ­них умов, виконання яких від влади Греції вимагали міжнародні кредитори для надання країні траншу в розмірі 130 мільярдів євро. Ці кошти необхідні грецькому уряду для того, щоб розплатитися із кредиторами й уникнути дефолту. Напередодні прем’єр-міністр Греції Лукас Пападемос закликав співгромадян підтримати кредитну угоду з ЄС, зая­вивши, що інакше країну очікує економічний хаос і соціальна нестабільність. За словами Пападемоса, прийняття непопулярної в народі угоди дозволить Греції одержати фінансування ЄС і МВФ і списати 100 мільярдів боргу перед приватними кредиторами. Даній угоді, за словами Пападемоса, немає альтернативи, тому що дефолт за 360-мільярдним боргом стане для Греції катастрофою. У цьому випадку жителів країни, за словами прем’єра, чекає “різке зниження рівня життя, безробіття, перебої з ліками й паливом”. 

P. S. Очікується, що остаточне узгодження питань, пов’язаних з виділенням допомоги Греції, відбудеться завтра на засіданні міністрів фінансів єврозони в Брюсселі.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7824 / 1.56MB / SQL:{query_count}