Ювілей РКЦ у Львові

Українські римо-католики відзначають 600-ліття перенесення архієпископської кафедри РКЦ з Галича до Львова

Українські римо-католики відзначають 600-ліття перенесення архієпископської кафедри РКЦ з Галича до Львова

Першого лютого урочисту месу з цієї нагоди у львівському  катедральному соборі Успіння Пречистої Діви Марії очолив Апостольський нунцій в Україні архієпископ Томас Едвард Ґалліксон, який уперше з офіційним візитом відвідав римо-католицьку спільноту Львова. Йому співслужили митрополит Римо-католицької церкви в Україні архієпископ Мечислав Мокшицький,  глава Української греко-католицької церкви патріарх Святослав (Шевчук). На богослужінні були присутні владики та духовенство РКЦ з України та Польщі, а також єпископ-помічник Львівської митрополії УГКЦ владика Венедикт, представники УПЦ та інших християнських церков.

Месу служили трьома мовами: латинською, польською та українською. Це урочисте богослужіння стало початком ювілейного року РКЦ в Україні, який має допомогти вірним йти дорогою святості, прагнути бути святими кожного дня у будь-якому місці. У своєму слові архієпископ Мечислав Мокшицький закликав: “Не дозволимо, щоб святість була порожнім і нічого не значущим словом на нашій львівській землі, котра дуже потребує, щоб ми власним життям несли Радісну Новину у світ, тим, хто терпить голод Любові”. 

Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) 600-річчя архідієцезії назвав дуже особливою подією в житті Церкви: “Я думаю, що для всіх нас є цілком очевидним, що ця подія додала нового змісту і характеру громаді міста Львова, яка з часом була осідком трьох католицьких митрополитів: латинського, візантійського, вірменського”. Він зауважив, що ці шість століть не були легкими: “Але історія – учителька життя. Я хочу всім нам побажати, щоб ми в цій історії навчилися разом будувати Царство Боже на землі, будувати єдність і єдиномисліє на нашій українській землі. Радо свідчити про єдність Христової Церкви в Україні, щоб ми це завдання могли разом сповнити для добра українського народу і нашої землі”.   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7986 / 1.54MB / SQL:{query_count}