ЗНО: головне – не запізнитися

Цього року на складання тестів ЗНО в зоні дії Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти очікують близько 45 тисяч учасників.

Цього року на складання тестів ЗНО в зоні дії Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти очікують близько 45 тисяч учасників.

Це вдвічі більше, ніж минулого року, який запам’ятався рекордно низькою кількістю абітурієнтів. 
Проте заяви на проходження тестів наразі надіслали лише 10 тисяч випускників. Зауважимо, що реєстрація на ЗНО триватиме лише до 20 лютого. Проте, за словами заступника директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольги Янушевич, така ж ситуація була і минулого року. 
“Ми розуміємо, що початок реєстрації збігся з різдвяними святами, тому активність була невисокою. Проте, як підказує досвід минулих років, уже в лютому реєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання будуть активніше”, – зазначила Ольга Янушевич.

ДО ТЕМИ

Документи, які потрібно надіслати для реєстрації на ЗНО:

1. Копія паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям, по батькові та датою народження) або свідоцтва про народження (для осіб, яким станом на 1 вересня 2011 року не виповнилося шістнадцяти років і які не отримали паспорта).


2. Копію документа про повну загальну середню освіту. Якщо ви такого документа ще не маєте, але здобудете повну загальну середню освіту 2012 року – подайте довідку з навчального закладу за формою, розробленою Українським центром оцінювання якості освіти (зразок довідки є на сайті).


3. Дві ідентичні фотокартки для документів розміром 3 х 4 см.


4. Заяву-реєстраційну картку. Сформувати її можна самостійно, скориставшись програмою створення заяви-реєстраційної картки особи, яка бажає пройти зовнішнє незалежне оцінювання у 2012 році, розміщеною на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернувшись по допомогу до працівника пункту реєстрації.


5. Висновок закладу охорони здоров’я про необхідність створення особливих (специфічних) умов проходження ЗНО (у разі потреби надають особи, які мають захворювання, що можуть бути перешкодою для участі в тестуваннях);


6. Копію документа про зміну прізвища, ім’я, по батькові (для осіб, у документах яких є розбіжності в особових даних);


7. Переклади документів державною мовою, завірені нотаріально (для осіб, які подають документи, оформлені іноземною мовою);

На копіях документів, що надаються для реєстрації, напишіть “Згідно з оригіналом” (без лапок), поставте свій підпис і зазначте власне прізвище, ініціали та дату засвідчення копії. 

Пробне ЗНО

За її словами, на пробне ЗНО у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти зареєструвалося 18 тисяч абітурієнтів. Додамо, що реєстрація на пробне ЗНО відбувалася ще в листопаді минулого року. Крім того, воно є платним.
Нагадаємо, що цьогоріч кожен зареєстрований учасник на пробне тестування зможе скласти тести не більше ніж з двох предметів на власний вибір, відповідно до графіка проведення пробного ЗНО. Воно, своєю чергою, відбуватиметься у дві сесії: 24 березня регіональні центри оцінювання якості освіти проведуть пробне тестування з української мови та літератури, біології, фізики, всесвітньої історії та однієї з іноземних мов; 31 березня абітурієнти зможуть спробувати свої сили на тестуванні з історії України, математики, хімії, географії та російської мови.

Новації тестування

Основне зовнішнє незалежне оцінювання триватиме з 15 травня. “Головною новацією цього року для абітурієнтів є скорочення кількості предметів, із яких складатимуть тести. Кожен зареєстрований матиме право писати тести тільки з чотирьох предметів. Також можна обирати лише одну іноземну мову. Обов’язковим предметом ЗНО, сертифікат із якого необхідно подати до приймальної комісії ВНЗ, для усіх вступників залишається українська мова та література, інші три кожен обиратиме на свій розсуд”, – повідомила заступник директора Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Ольги Янушевич. 
У 2012 році ЗНО складатимуть із таких предметів: біологія, всесвітня історія, географія, іноземні мови (англійська, німецька, французька, іспанська), історія України, математика, російська мова, українська мова і література, фізика та хімія. Також підвищено мінімальний бал з профільних дисциплін. Тепер він становитиме не 124, а 140.

ДО ТЕМИ

Мережа пунктів реєстрації 

у Львівській області:

Львівська державна фінансова академія (вул. Коперника, 3, м. Львів), тел. (032) 272-40-54;


Львівська комерційна академія (вул. Туган-Барановського, 10, м. Львів), тел. (032) 275-68-66;


Львівський державний університет безпеки життєдіяльності (вул. Клепарівська, 35, м. Львів), тел.: (032) 233-14-77;


Львівський інститут менеджменту (вул. Ліська, 16, м. Львів), тел. (032) 241-90-50, (032) 241-91-49;


Львівський національний університет імені І. Франка (вул. Університетська, 1, к. 217, м. Львів), тел. (032) 239-45-70;


Національна академія державного управління при Президентові України Львівський регіональний інститут державного управління (вул. Сухомлинського, 16, смт Брюховичі), тел. (032)244-81-12.  

Куди надсилати документи

Кожен учасник, окрім потрібних документів, повинен надіслати і власноруч заповнену заяву-реєстраційну картку. Програму для її створення можна завантажити із сайта Українського центру оцінювання якості освіти testportal.gov.ua. 
“Часто буває так, що абітурієнт проживає в іншому місті, а не там, де зареєстрований згідно з паспортом. У такому випадку йому потрібно вказати фактичне місце проживання, і саме на цю адресу йому буде надіслано підтвердження реєстрації – сертифікат. Повністю сформований пакет реєстраційних документів потрібно надіслати поштою на адресу одного з регіональних центрів оцінювання якості освіти. Програма, за допомогою якої учасники реєструватимуться на ЗНО, автоматично надасть поштову адресу відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти, на яку потрібно буде надсилати документи. Вона надається залежно від вказаної адреси проживання абітурієнта”, – говорить Ольга Янушевич. 
Підтвердженням факту реєстрації для участі в ЗНО є сертифікат, який буде надіслано рекомендованим листом разом із реєстраційною карткою абітурієнта, інформаційним бюлетенем “Зовнішнє незалежне оцінювання. 2012 рік”, повідомленням про створення особливих умов проходження зовнішнього оцінювання (для осіб, які надали відповідний висновок закладу охорони здоров’я).

Якщо отримали відмову…

Бувають такі випадки, коли через некоректно чи неправильно підготовлені документи, які надіслані на адресу регіонального центру оцінювання якості освіти, не реєструють учасників на проходження ЗНО. Так може статися, якщо ви:    
– надішлете не всі документи, необхідні для здійснення реєстрації;
– неналежно оформите заяву-реєстраційну картку;
– зазначите в заяві-реєстраційній картці недостовірні дані;
– подасте заяву пізніше встановленого терміну (визначається за поштовим штемпелем відправлення). 
За словами Ольги Янушевич, у такому випадку абітурієнт буде повідомлений про факт відмови у реєстрації. Відповідно, отримавши повідомлення, потрібно усунути причини, що стали підставою для прийняття такого рішення. Після цього повторно надішліть реєстраційні документи до відповідного регіонального центру. Якщо ж упродовж трьох тижнів з моменту відправлення реєстраційних документів абітурієнт не отримав сертифікат або лист з відмовою в реєстрації, то обов’язково потрібно звернутися до відповідного регіонального центру за телефоном інформаційної підтримки.

Якщо зробили помилку в документах…

Іноді учасники ЗНО вирішують з тих чи інших причин змінити перелік предметів, з яких необхідно скласти тести, або внести зміни до персональних даних. У такому випадку потрібно наново пройти реєстрацію та надіслати до регіонального центру реєстраційні документи і отриманий сертифікат 2012 року. Зміни до реєстраційних даних можна вносити лише до 5 березня (дата подання визначається за поштовим штемпелем).

Як готуватися до тестів

Усі тестування будуть розпочинатися об 11-й годині. Щоб підготуватися до них, перш за все потрібно ознайомитися із програмами тих предметів, які ви обрали. Там же зазначена і література, за якою можна готуватися. Як говорить Ольга Янушевич, здебільшого це шкільні підручники. 
Український центр оцінювання якості освіти застерігає майбутніх учасників ЗНО, їхніх батьків та вчителів від користування під час підготовки неякісними джерелами. До таких у центрі, зокрема, віднесли продукцію видавництва “Літера”, що з посиланням на рекомендацію МОНмолодьспорту позиціонується як навчальні посібники для підготовки до ЗНО-2012.

Що потрібно для вступу

Для вступу до вищого навчального закладу у 2012 році абітурієнтові потрібно буде надати результати зовнішнього оцінювання з трьох предметів. Вступники матимуть право подавати сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, виданий у 2012 році, або сертифікати за 2008 – 2011 роки. Окремі категорії абітурієнтів, які не проходили ЗНО, також матимуть право складати вступні іспити. До таких належать:
– особи, які здобули повну загальну середню освіту у 2007 році і раніше;
– особи з обмеженими фізичними можливостями (інваліди І та ІІ груп, діти-інваліди);
– особи, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном;
– особи, які з об’єктив­них причин не змогли взяти участь у ЗНО (військовослужбовці строкової служби; особи, звільнені із строкової служби у рік вступу; військовослужбовці контрактної служби (при вступі на заочну форму навчання); особи, які мають захворювання, що можуть перешкоджати абітурієнтам проходити ЗНО). 
 

 Графік проведення ЗНО 

15 травня              хімія
17 травня                російська мова
19 травня           географія
21 та 22 травня          математика
24 травня           всесвітня історія
26 травня           іноземна мова
28 та 29 травня   українська мова
31 травня та 1 червня історія України
5 червня                 фізика
7 червня                 біологія
Додаткова сесія ЗНО відбуватиметься із 18-го до 23 червня. 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7908 / 1.68MB / SQL:{query_count}