Спільні молитви у Берліні

Кореспондент “Пошти” побувала на традиційній зустрічі спільноти Тезе

Кореспондент “Пошти” побувала на традиційній зустрічі спільноти Тезе

З 28 грудня до 3 січня в Берліні відбувалася 34-та європейська зустріч молоді Тезе. Загалом до столиці Німеччини приїхало понад 30 тисяч молодих людей з різних країн світу. Завдяки Паломницькому центру “Рафаїл” узяти в ній участь змогла і кореспондент “Пошти”. 

Самі німці кажуть, що в Німеччині ситуація з вірою “не найкраща”. Однак мешканка Гамбурга Стефані Кох вважає, що зустріч Тезе стане поштовхом до змін: “Більшість мешканців півночі Німеччини не ходять до церкви. Тому для них ця подія не є такою важливою. Але через засоби комунікації вони чули про зустріч Тезе. І вони говорять про неї. І це вже добре. Зустріч Тезе – особлива подія. Це чудово, що тут об’єднуються представники різних церков. Це можливість для різних конфесій підтримувати стосунки одна з одною, ділитися досвідом, а також будувати спільні шляхи до змін”. 

Для львів’янки Ірини Кондратюк зустріч спільноти Тезе – також особлива подія: “Люди з різних країн Європи долають тисячі кілометрів, аби молитися разом. Торік я вперше побувала на зустрічі Тезе у Роттердамі (Голландія), тепер приїхала вдруге – уже до Берліна. І хотіла б приїжджати щороку. Перебувати на молитві спільноти – це ніби бути поза часом і простором. Ці кілька днів є гарною можливістю зосередитися на власній душі, на молитві. Причому в цій молитві є час тиші – мій улюблений час. Адже тоді можна багато чого почути – того, що є у твоєму серці”. 

ДОВІДКА

Тезе – міжнародна християнська екуменічна спільнота із села Тезе у французькому регіоні Сона і Луара в Бургундії. Спільнота заснована 1940 року братом Роже (Шютцом), який після переживань і роздумів під час важкої недуги вирішив створити спільноту, яка могла б жити згідно з “основними тезами Євангелія – простотою і добротою серця”. Він був головою спільноти аж до своєї смерті 16 серпня 2005 року. 

Нині спільнота налічує понад сто монахів різних національностей, які представляють Протестантську та Католицьку церкви. Життя у спільноті сконцентроване на молитві та роздумах. Молодь з усіх континентів відвідує Тезе протягом цілого року, ця спільнота стала важливим екуменічним центром для християнського паломництва.  

Традиційно наприкінці року відбувається спільна зустріч молоді в одному з великих міст Європи. Головна мета цих зустрічей – дати змогу молодим людям разом зустріти Новий рік, познайомитися та потоваришувати.  

За її словами, Тезе – це також зустріч друзів. “Цього разу я зустрілася з багатьма поляками, з якими потоваришувала на попередній європейській зустрічі молоді. Тож це і добра нагода краще пізнати інших людей. Думаю, Тезе багато чого вчить. І туди варто приїжджати”, – сказала “Пошті” Ірина Кондратюк.

P. S. Більшість паломників жили в німецьких сім’ях, а близько чотирьох тисяч – у школах, спортзалах, дитячих садочках. Я замешкала в родині Екгарта і Лєнки Джайдосових, які приймали двох дівчат з України та двох хлопців з Італії. Живучи серед цих людей, я переконалася, що помилялася, коли вважала, що німці не гостинні, дуже консервативні, строгі й закриті. Насправді вони привітні та відкриті до інших і до світу загалом.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7356 / 1.56MB / SQL:{query_count}